Pradinis / Kelionės / Naudoti automobiliai – katė maiše?

Naudoti automobiliai – katė maiše?

Visi žinome ir liūdnų, ir linksmų istorijų apie naudoto automobilio pirkimą. Vairuotojai dažnai pasidalina į dvi stovyklas: vienų nuomone, praktiškiausia yra pirkti naują automobilį, o kitų – naudoti automobiliai yra puikus būdas sutaupyti. Iš tikrųjų ne visi norime ir galime sau leisti įsigyti naują transporto priemonę, tačiau nereikia manyti, kad naudotas automobilis yra tarsi katė maiše. Jei atliksite „namų darbus“, išsirinksite tikrai patikimą transporto priemonę.

Naudoti automobiliai turėtų būti tikrinami autoservise

Jei nenorite rizikuoti, kad automobilis suges nuvažiavęs vos kelis šimtus kilometrų, nepagailėkite ir investuokite į jo patikrą autoservise. Žinoma, visų gedimų neįmanoma nuspėti, tačiau transporto priemonę apžiūrėję meistrai gali pasakyti, kokias dalis reikės keisti artimiausiu metu, kokie gedimai gresia netolimoje ateityje, ar automobilis buvo pakliuvęs į eismo įvykį ir kt.

Atsisakyti patikros galima tik vienu atveju – kai naudoti automobiliai yra parduodami patikimos kompanijos, kuri jau atliko techninę patikrą, nustatė defektus ir prisiima už juos atsakomybę.

Taip pat neverta pirkti naudoto automobilio tik iš nuotraukos. Visada verta atvykti jo apžiūrėti, pasėdėti, atlikti testinį važiavimą. Juk niekada nežinai, galbūt išsvajotas modelis realybėje jums paprasčiausiai nepatiks arba bus nepatogus.

Kur pirkti naudotą automobilį?

Naudoti automobiliai yra parduodami pačių vairuotojų, automobilių aikštelėse ar įmonėse. Svarbiausia yra išsirinkti tokį automobilį, kuris atitinka jūsų poreikius. Tuomet ieškokite norimo automobilio pirkti patogiausiu būdu: skelbimuose, aikštelėse ar salonuose.

Pasirinkti patikimą pardavėją visada apsimoka. Įmonės, kurioms prekyba naudotais automobiliais yra pagrindinė veikla, dažniausiai suteikia ir garantiją. Ji neprilygsta gamintojo suteikiamai garantijai, kurią gauna ką tik iš gamyklos išriedėjusios transporto priemonės, tačiau apsaugo nuo netikėtumų. Tokia garantija paprastai galioja tam tikroms dalims ir gali trukti 6‒12 mėn. arba galioti tam tikrai ridai.

Polizinginiai naudoti automobiliai

Svarstantiems apie naudoto automobilio pirkimą reikėtų patikrinti ir polizinginių automobilių skelbimus. Šios kategorijos transporto priemonės suteikia puikų kainos ir kokybės santykį. Tokie naudoti automobiliai dažniausiai yra parduodami įmonių, iš karto pasibaigus lizingo laikotarpiui. Dėl to tokios mašinos techniškai yra tikrai tvarkingos ir patikimos – gamintojo garantija įpareigoja įmones jas tvarkyti patikimuose autoservisuose.

Polizinginiai automobiliai dažnai yra vos 2‒5 metų senumo, tačiau atrodo tarsi nauji. Tiesa, juose retai pamatysite odinį saloną ar visą komplektaciją – įmonėse naudojamoms transporto priemonėms svarbus funkcionalumas, o ne prabanga.

Tiesa, jei neskubate įsigyti automobilio ir galite palaukti, pasidomėkite, galbūt mėgstamo gamintojo salonas turės, ką pasiūlyti. Automobilių pirkėjai dažnai po garantinio laikotarpio keičia automobilį nauju, o senasis yra parduodamas kaip polizinginis.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top