Pradinis / Šeima ir sveikata / Šampūnas nuo pleiskanų: kaip pasirinkti ir naudoti?

Šampūnas nuo pleiskanų: kaip pasirinkti ir naudoti?

Pleiskanos – nemaloni problema, kuri kankina tiek vyrus, tiek moteris. Nors šampūnas nuo pleiskanų yra viena pagrindinių pagalbos priemonių, neretai juo nepasitikima, nes gydant pleiskanas reikia kantrybės. Be to, pleiskanos dažnai yra tik padarinys, tad taip pat reikėtų pašalinti ir jų atsiradimo priežastį.

Kodėl atsiranda pleiskanų?

Dėl įvairių priežasčių gali sutrikti galvos odos riebalinių liaukų veikla. Kai gaminasi daugiau riebalų, negyvos odos ląstelės sunkiau pasišalina, sulimpa ir jas matome prie plaukų šaknų. Šampūnas nuo pleiskanų jas dažniausiai pašalina, tačiau jei problema nesprendžiama, efektas bus vienkartinis.

Pleiskanos gali kamuoti dėl streso, netinkamos mitybos, tam tikrų ligų ar medikamentų vartojimo. Jų atsiradimą gali lemti ir netinkama plaukų bei galvos odos priežiūra: pernelyg retai plaunant plaukus, nešvarumų sluoksnis kaupiasi ir užkemša poras, erzina odą, tad ji išskiria riebalų apsaugai, tačiau situaciją tai dar labiau pablogina.

Kaip turi būti naudojamas šampūnas nuo pleiskanų?

Kovojant su pleiskanomis, labai svarbus nuoseklumas. Taigi, šampūną nuo pleiskanų turite naudoti nuolat ir reguliariai, kaip nurodo gamintojas. Atkreipkite dėmesį į instrukciją – kai kurie šampūnai nuo pleiskanų yra naudojami retai, o kiti – skirti naudoti kasdien.

Jei šampūnas nuo pleiskanų naudojamas ne kiekvieno plovimo metu, kitam plovimui rinkitės švelnias, neerzinančias odos plaukų priežiūros priemones. Taip pat venkite tepti kaukę ar kondicionierių ant plaukų šaknų, nes priemonė gali užkimšti poras.

Kiek laiko reikia naudoti šampūną nuo pleiskanų?

Dažnai manoma, kad kai pleiskanos nepastebimos akivaizdžiai, tai jų ir nėra. Vis dėlto nereikėtų skubėti atsisveikinti su šampūnu nuo pleiskanų, nes problema gali sugrįžti. Šį šampūną naudokite dar kurį laiką, o ir vėliau šampūnas nuo pleiskanų gali būti naudojamas profilaktikai, tačiau rečiau.

Šampūnas nuo pleiskanų pasižymi intensyvesniu valomuoju poveikiu, tačiau kai kurie šampūnai gali šiek tiek sausinti plaukus. Vis dėlto jei plaukai prie šaknų greitai riebaluojasi ar yra riebesni, tai tokį šampūną pleiskanų profilaktikai naudoti tikrai verta – tai padės subalansuoti riebalinių liaukų veiklą ir apsaugos nuo negyvų odos ląstelių, odos riebalų ir nešvarumų sluoksnio susidarymo ant galvos odos.

Kokias dar priemones naudoti?

Pleiskanos yra galvos odos, o ne plaukų problema, todėl šampūnas nuo pleiskanų – veiksmingiausia priemonė. Juk tai vienintelė plaukų priežiūros priemonė, kurią naudojame ant skalpo ir plaukų šaknų. Žinoma, galima išmėginti ir specialias kaukes ar kondicionierius, tačiau daugeliu atvejų įveikti pleiskanas padeda tinkamas šampūnas. Tiesa, norint atsikratyti pleiskanų ilgam laikui, tikriausiai prireiks kelių mėnesių ir kantrybės.

Taip pat galite išmėginti šveitiklius. Jie nėra skirti naikinti pleiskanoms, tačiau efektyviai valo galvos odą, tad padeda atkurti galvos odos balansą, apsaugo nuo nešvarumų kaupimosi.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top