Pradinis / Interjeras / Naujausios interjero dizaino tendencijos

Naujausios interjero dizaino tendencijos

Tendencija, kai ji apibrėžiama kalbant apie madą, reiškia stilių, spalvas, medžiagas ir formas, kurios yra populiarios tam tikrą sezoną ir gali turėti ilgalaikę įtaką rinkai. Interjero dizaino tendencijos yra panašios į mados, nes abi jas įkvepia kultūra ir dabartiniai įvykiai. Bandymas įžvelgti naujausių tendencijų kryptį ir nustatyti, kokie stiliai, medžiagos ir spalvos ateinantį sezoną bus patraukliausi vartotojams, yra tikras iššūkis dizaineriams ir architektams, reikalaujantis daug išsamių tyrimų ir stebėjimų. Šiame straipsnyje apžvelgiame, kas šiuo metu dominuoja interjero tendencijų viršūnėse.

Auksiniai tonai

Šis maloniai šiltas linų atspalvis, mirguliuojantis tarsi saulėlydis, suteikia interjerui tyros prabangos. Bethan Gray jį panaudojo baldams, Arflex – kėdėms, o Kirkby – tapetuose. Pastarieji šią kolekciją sukūrė kartu su pasauliniais mados namais Eley Kishimito. Dizainerių komanda teigia, kad tapetų raštą įkvėpė daugkartinių sulankstytų popierinių lėktuvų skrydžio efektas, sukurtas išdėliojus pagrindines geometrines figūras ir sukurpus bendrą sudėtingą dizainą.

Daug tekstūrinių elementų

Organiška medžio, akmens ir lino prigimtis, su ja susijusi taktilinė kokybė ir tonai namams suteikia šiltumo bei jaukumo. Tekstūros naudojimas interjero dizaine bus svarbiausias dekoravimo sprendimų aspektas ir šiais metais, ir vėliau. Esant dabartiniam ekonominiam klimatui nieko keisto, kad vis daugiau mūsų nori susikurti namus, kuriuose vyrautų jaukumas. Paprasčiausiai be tekstūros erdvė bus plokščia. Tai puikus būdas suteikti kambariui gilumo, matmenų ir dekadentiškumo.

Skulptūriniai ir lenkti baldai

Lenkta forma pasąmonėje suvokiama kaip saugi, draugiška ir svetinga. Švelnesnės formos bei kampai vis dar bus didelė tendencija ir ateinančiais metais tiek baldų, tiek architektūros srityje. Interjero dizaineris Robin Standefer taip pat žavisi skulptūriniais baldais. Jo kartu su kolegomis kurta serija Catalpa, pavadinta augalo vardu, yra puikus gamtos ir kultūros derinys.

Gėlėtos užuolaidos

Pasak FLOOR360 interjero dizainerės Courtney Wollersheim, gėlės nebėra tik praeities tendencija. Gėlėti raštai ir drąsios jų spalvos įsilieja į daugelį kambarių stilių. Labai madinga atkurti tradicinių močiutės namų patogumą ir jaukumą, pasitelkiant senovinius daiktus ir gėlėtus audinius langų užuolaidoms. Naudojant gėlėtas užuolaidas, patariama prie jų derinti ir staltieses.

Raštų deriniai

Nesiūlome persistengti maišant didelius, drąsius raštus ar per daug naudojant juos ant visų audinių, sienų ir kilimų. Geriau derinkite raštuotus tapetus su akmens, medžio ar plytų grindimis, turinčiomis formą ir pavidalą, pavyzdžiui, eglute ar ševronu, taip galima žaisti raštais ir neatrodys chaotiška.

8-ojo dešimtmečio retro sugrįžimas

Retro akcento daugiau nei pakanka, kad namai taptų puošnesni. Švelnūs degintos oranžinės, samanų žalumos ir kitų šiltų neutralių spalvų akcentai praskaidrina interjerus. Šių spalvų ir raštų ieškokite vietiniuose blusturgiuose ar parduotuvėse arba pervilkite senovinę sofą.

Juodi akcentai

Dabar populiari namų tendencija yra juodi akcentai ir furnitūra. Tiesą sakant, tai puikus būdas minimalistinei erdvei suteikti šiek tiek kraštutinumo ir kontrasto. Dizainerių patvirtintas patarimas: pagrindiniams erdvės elementams rinkitės šviesias, neutralias spalvas, o juodais akcentais suteikite kambariui gilumo.

Emocinio pabėgimo kambariai

Pandemijos sukelta tendencija – emocinio pabėgimo kambariai. Šį terminą sugalvojo socialinių tinklų vartotojai. Jis reiškia, kad žmonės pertvarko savo dabar jau nebenaudojamus svečių kambarius. Jie kuria nuo mažų bibliotekėlių iki masažo kambarių, nuo mini kino salių iki muzikos instrumentais pristatytų patalpų. Vonios, meditacijos kambariai, gydymo zonos ir tikslingas erdvių planavimas – visa tai yra dabartinė tendencija. Namai tapo mūsų šventove, todėl labai svarbu sukurti tokias erdves, kuriose galėtume įkrauti jėgas tarp keturių sienų.

Japandi – japoniško ir skandinaviško stiliaus derinys

Japandi stilius – tai japoniško ir skandinaviško dizaino susiliejimas. Čia Tolimųjų Rytų minimalistinė estetika susilieja su Šiaurės Europos moderniu funkcionalizmu. Pagal šią koncepciją gaminami estetiški baldai, kuriems teikiama pirmenybė naudoti natūralias, nelakuotas ir tvarias medžiagas. Tamsios ir šviesios medienos derinys, vingiuotos linijos, kaitaliojamos su griežtesniu ir elegantiškesniu profiliu, – visa tai padeda sukurti ramią aplinką, kurioje galima pailsėti ir atsipalaiduoti. Dominuojančią spalvų paletę įkvėpė gamta: žemiški, tamsūs anglies atspalviai, sumišę su žalia ir mėlyna, derinami su šiltais tikmedžio tonais, suteikiančiais papildomo elegancijos prieskonio.

Minimalizmas ir švaros troškimas

Minimalizmas kartu su tvarumu yra viena iš pagrindinių dabarties interjero dizaino tendencijų. Šio konkretaus stiliaus sėkmė yra tiesioginė pandemijos laikotarpio, per kurį stipriai išryškėjo švaros, paprastumo ir pusiausvyros troškimas, pasekmė. Atsikratymas visko, kas nereikalinga, arba tiesiog senų daiktų, siekiant padaryti vietos savo namuose, paveikė mūsų spintas, taip pat ir baldus. Todėl dabar baldų formose ir dizaine jaučiama stipri minimalistinė įtaka.

Kalbant apie švaros troškimą, itin populiarūs tapo įvairūs krepšiai bei daiktų sandėliavimo sprendimai. Pagal minimalizmo stilių dabar kuriamos net skalbinių dėžės – tai detalė, kurios nebereikia slėpti. Natūralios medžiagos, neutrali spalvų paletė, skoningi raštai… Elegantiški skalbinių krepšiai tapo visaverte vonios kambario dekoro dalimi. Stilingiausias skalbinių dėžes bei krepšius rasite www.formadore.lt.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top