Pradinis / Kinas, muzika, TV / Naujoji Pelenės pasakos versija filmuota ir Lietuvoje

Naujoji Pelenės pasakos versija filmuota ir Lietuvoje

Visame pasaulyje puikiai pažįstama Pelenės pasaka kino ir namų ekranuose sukosi ne vieną dešimtmetį, o įvairiausios šios istorijos adaptacijos bei interpretacijos pritaikytos įvairiausiems žiūrovų skoniams.

Žinomiausias, be abejo, yra studijos „Disney“ klasikinės animacijos kūrinys. Labai gerai žinoma versija, skirta europiečiams, kurią 1973 metais sukūrė čekai. Tai – „Trys riešutėliai Pelenei“, tapęs kultiniu šventiniu filmu bei šeimų tradicijų dalimi.

Metams bėgant aktualumo neprarandanti pasaka sulaukė dar vienos progos atsinaujinti. Šįkart prikelti naujam gyvenimui ją pasiryžo Norvegija. Pelenės istorija pasidengė tyru šiaurietišku sniegu ir šios šalies kūrėjai, ieškodami įkvepiančios aplinkos, nusprendė dalį istorijos nufilmuoti Lietuvoje.

Naujieji „Trys riešutėliai Pelenei“ žiūrovus pakerės pasakiškais vaizdais. Šią magiją kurs gamtos stebuklų gausi Norvegija, todėl tikrai netrūks amą atimančių vaizdų, kalnų ir miškų bei šiaurės pašvaisčių. Neatsiliks ir Lietuvoje filmuoti kadrai, o dėmesio centre atsidurs karališkai išpuošta Trakų pilis, kurioje įsižiebs Pelenės ir princo meilė. Akivaizdu, kad filmo kūrėjams Trakų pilis irgi labai patiko – šiek tiek vizualiai pakoreguota, ji stūkso ir pagrindiniame filmo plakate.

Naujojoje ekranizacijoje netrūks ir pažįstamų veidų. Filme išvysime ir „Sostų karuose“ šiaurietį vaidinusį Kristoferį Hivju, o pagrindinę veikėją Pelenę įkūnys itin garsi Norvegijos atlikėja ir aktorė Astrid S. Jos daina „Hurts So Good“ ne vieną savaitę karaliavo pasaulio radijo stotyse, o „Spotify“ programėlėje sulaukė 350 mln. perklausų. Savaime suprantama, aktorė įrašė ir pagrindinę filmui skirtą dainą.

Beveik 4 milijonus eurų kainavusi pasaka jau pasiekė kai kurias Europos šalis ir jų žiūrovai itin gerai priėmė naująją versiją. Vienas žiūrovas portale IMDb paskelbtoje apžvalgoje filmą vertina net 9 balais ir teigia: „Man šis filmas yra daug artimesnis nei originalas. Kūrėjai teigė, kad filmas pirmiausia skirtas vaikams. Ir nors aš suprantu, kad nesu tikslinės auditorijos dalis, man juosta vis tiek labai patiko.“

Pasakiško grožio lietuviškai dubliuota istorija „Trys riešutėliai Pelenei“ Lietuvos kino teatrus pasieks jau sausio 21 dieną.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top