Pradinis / Interjeras / Ne vieną kamuojantis klausimas: kada pradėti šildymo sezoną?

Ne vieną kamuojantis klausimas: kada pradėti šildymo sezoną?

sildymas

Kiekvienam svarbi komfortiška gyvenamoji aplinka. Prasidėjus šaltajam sezonui ypač aktualūs tampa patalpų mikroklimato parametrai, kurie nustatyti Lietuvos higienos normoje HN 42:2009 „Gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų patalpų mikroklimatas“ (Žin., 2009, Nr. 159-7219). Vienas iš tokių parametrų – patalpų oro temperatūra. Atvėsus orams, tai tampa viena iš gyventojų nepasitenkinimo priežasčių; nesutariama, kada vis dėlto reikėtų pradėti šildymo sezoną.

Šildymo sezoną galime pradėti ir nelaukdami savivaldybės sprendimo

Vadovaujantis Šilumos ūkio įstatymu (Žin., 2003, Nr. 51-2254) bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis (Žin., 2010, Nr. 127-6488), šildymo sezonas pradedamas tuomet, kai pastarąsias tris dienas vidutinė paros temperatūra būna žemesnė nei 10 laipsnių. Dėl šildymo sezono pradžios sprendžia savivaldybė. Tačiau, neatsižvelgdami į tai, ar sprendimą dėl šildymo sezono pradžios savivaldybė yra priėmusi, daugiabučių namų gyventojai turi teisę patys nuspręsti, kada pradėti šildyti savo būstus.

Daugiabučio namo bendrasavininkių susirinkime daugumai priėmus sprendimą dėl šildymo pradžios, šilumos vartotojams atstovaujantis asmuo (administratorius, bendrijos pirmininkas ar jungtinės veiklos įgaliotinis) apie gyventojų sprendimą turi pranešti šilumos tiekėjui. Šildymą įjungia ir parametrus sureguliuoja namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas.

Kur turėtume kreiptis kilus ginčų dėl šilumos paslaugų teikimo?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo (Žin., 2003, Nr. 51-2254) 21 straipsnio 1 dalies 1 ir 3 punktų nuostatomis, ginčus, kylančius dėl sutartinių santykių tarp buitinių šilumos vartotojų ir šilumos bei karšto vandens tiekėjų, priežiūros paslaugų teikėjų, ginčo sprendimo ne teismo tvarka, dėl energijos kokybės reikalavimų, dėl šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojo veiklos ar neveikimo ir kt., nagrinėja Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos, o savivaldybės vykdomoji institucija nagrinėja klausimus, susijusius su šilumos ir karšto vandens tiekimo organizavimu, taip pat administracinę priežiūrą atliekančių pareigūnų įgaliojimų bei priežiūros atlikimo tvarkos klausimus ir kt. Pažymėtina, kad minėtojo įstatymo 20 straipsnyje yra išdėstytos daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros nuostatos, o 27 straipsnyje – šilumos vartotojo daugiabučiame name teisės ir pareigos.

Kauno visuomenės sveikatos centras pataria siekiant apsaugoti savo ir artimųjų sveikatą pradėti šildymo sezoną nelaukiant savivaldybės sprendimo.

 Parengė Romutė Smolskienė, Kristina Motiejūnaitė

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top