Pradinis / Sportas / Nemenčinės vaikų futbolo komandos treneris: „Svarbu vaikus skatinti rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą“

Nemenčinės vaikų futbolo komandos treneris: „Svarbu vaikus skatinti rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą“

Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) rengiamose 8 metų vaikų „Veikmės lygos“ varžybose dalyvauja viena mažo miestelio – Nemenčinės – komanda. Jos treneris pasakoja apie vaikų futbolo mažuose miesteliuose sunkumus, pagrindinį šio žaidimo tikslą, apie tai, kad įvairūs turnyrai ugdo vaikus ne tik kaip sportininkus, bet ir kaip asmenybes.

Vaikų skaičius vis kinta

Vaikų futbolo mažuose miesteliuose sunkumai yra paprasti: labai sunku surinkti reikiamo amžiaus grupę. Vis dėlto tik 5 tūkstančius gyventojų turinčios Nemenčinės ekipos įkūrėjai šią užduotį įveikė.

„Neturime daug vienodo amžiaus vaikų, jų rasti labai sudėtinga. Ieškant labai padėjo vienas iš Nemenčinės sporto klubo įkūrėjų. Kvietimus prisijungti iškabinome miestelio mokyklose, taip tuos vaikučius ir radome. Vienas iš pagrindinių sudominimo būdų – dalyvavimas oficialiose rungtynėse. Šiuo metu auklėtinių skaičius svyruoja tarp 10 ir 18. Tikslų skaičių pasakyti sunku, nes vaikų sergamumas didelis, vieni treniruotis dar tik pradeda, kitiems futbolas pabosta, ir jie jį meta“, – pasakojo Nemenčinės vaikų ekipos treneris Robertas Bovševičius.

Pasak trenerio, mintis suburti vaikų komandą kilo, kai buvo įkurtas Nemenčinės sporto klubas. R. Bovševičius pripažįsta, kad papildomu motyvu buvo galimybė kiekvieną savaitę žaisti rungtynes.

„VRFS rengiamos varžybos – puiki galimybė vaikams ir treneriams, nes nereikia sukti galvos dėl rungtynių stokos – jos vyksta kiekvieną savaitę. Taip pat labai svarbu, kad vaikai šiame turnyre gali augti ne tik kaip futbolininkai, bet ir kaip asmenybės“, – teigė futbolo specialistas.

Pagrindinis tikslas – ne pergalės

„Veikmės lygoje“ Nemenčinės futbolininkai per 8 rungtynes iškovojo 3 pergales ir tarp 10 komandų užima 8-ąją vietą. R. Bovševičius teigia, kad rezultatai nėra svarbiausias dalykas, nors iš pradžių auklėtiniai dėl jų labai sielojosi.

„Nėra svarbu tokio amžiaus vaikus skatinti laimėti, nes 13–14 metų vaikai jau būtų persisotinę futbolu. Mūsų pagrindinis tikslas – įtikinti vaikus treniruotis ir žaisti, – tvirtino treneris. – Džiugu, kad iškovojome jau 3 pergales, stengsimės ir toliau leisti pasirodyti visiems savo auklėtiniams. Su vaikais dirbu jau pusantrų metų, man tai patinka, labai noriu dirbti ir tobulėti toliau. Iš pradžių patyrus skaudžių pralaimėjimų buvo sunku vaikus paskatinti žaisti toliau, daugelis dėl nesėkmių kaltindavo vartininką. Bet tai būdinga visiems vaikams. Po asmeninių pokalbių pykčių komandos viduje nebeliko. Tai peraugo į vienas kito palaikymą.“

Nemenčinėje dirbantis treneris teigė, kad per treniruotes taktikai skiria mažiau dėmesio. „Labai svarbu ir individualus, ir taktinis žaidimas. Individualiai technikai treniruotėse skiriu apie 50 procentų laiko, taktikai – 35 proc. Iki 13 metų amžiaus vaikams leidžiu pažaisti įvairiose pozicijose – gynybos, puolimo, atlikti vartininko pareigas, – pasakojo R. Bovševičius. – Galbūt ateityje keisis vaiko požiūris ir jis mes futbolą, todėl turime skatinti rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Kalbant apie artimiausią ateitį, su Nemenčinės vaikų komanda planuojame dalyvauti „Veikmės vasaros lygoje“ ir kito sezono varžybose. Tiesa, dėl vasaros situacija neaiški, nes daugelis vaikų tuo metų laiku būna išvežioti pas seneles ir pan.“

Nuotrauka Pauliaus Malžinsko

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top