Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Nepriklausomybės atkūrimo 25-osios metinės Molėtuose

Nepriklausomybės atkūrimo 25-osios metinės Molėtuose

Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms skirti renginiai Molėtuose prasidėjo XVII dailės ir fotografijos parodos-konkurso atidarymu Molėtų dailės galerijoje ir K. Umbraso literatūrinės premijos konkursui pateiktų darbų aptarimu.

Dvidešimt antrą kartą literatūriniam konkursui šiemet savo kūrinių pateikė 8 kūrėjai, o dailės ir fotografijos konkursui – daugiau negu 50 rajono menininkų. K. Umbraso literatūrinės premijos už poeziją atiteko Agnei Šikaitei ir Virginijai Žvarėlaitei, už meninę prozą – Antanui Pivorui. XVII dailės ir fotografijos parodos-konkurso prizai atiteko: Žemynai Aleinikovaitei, Janinai Čekelienei, Alinai Baranauskienei, Olei Petrėnienei, Juozui Prunskui, Jolantai Žalalienei, Vaclovui Vilūnui, Antanui Rimvydui Kalveliui ir Ramutei Žiagūnienei.

Vėliau visi šventės dalyviai buvo pakviesti į Molėtų kultūros centro salę. Čia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus proga susirinkusiuosius sveikino rajono meras Stasys Žvinys. Meras džiaugėsi, jog ši diena yra didžiulė likimo dovana kiekvienam mūsų, linkėjo, kad ji įkvėptų prasmingiems darbams, telktų eiti sunkiu ir atsakingu laisvės keliu, taip pat visiems palinkėjo šviesios ateities, gražios šventės ir geros pavasarinės nuotaikos.

Šią prasmingą šventę tęsė Molėtų rajono savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Molėtų rajono savivaldybės tarybos sprendimu šiemet Molėtų rajono savivaldybės garbės piliečio vardas suteiktas gydytojai Marijai Apeikytei (po mirties) už svarų indėlį kuriant Molėtų rajono gyventojų socialinę ir dvasinę gerovę. Molėtų rajono savivaldybės garbės piliečio regalijos įteiktos nominantės dukterėčiai Birutei Stasiūnienei.

Šventės proga dar vieną apdovanojimą į Molėtus atvežė Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa. Jis už ilgametį darbą Lietuvos aukščiausią mėgėjų meno apdovanojimą – „Aukso paukštę“ – įteikė Molėtų kultūros centro lėlių teatro „Rudnosiukas“ vadovei Laimai Grigelevičienei.

Tada meras Stasys Žvinys, Molėtų viešosios bibliotekos direktorė Virginija Raišienė ir Molėtų krašto muziejaus direktorė Viktorija Kazlienė iškilmingai pasveikino ir diplomais bei premijomis apdovanojo konkursų laureatus – poetus, dailininkus, fotografus ir kitus meno kūrėjus. O juos keitė ir Nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių proga Lietuvai muzikinę dovaną „Aš tikrai myliu Lietuvą“ teikė Molėtų kultūros centro meno kolektyvai.

Nuotraukų autorius Jonas Bareikis

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top