Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Kovo 11-osios šventė, Kaziuko mugė ir valdybos rinkimai Rogalande

NORVEGIJA. Kovo 11-osios šventė, Kaziuko mugė ir valdybos rinkimai Rogalande

Kovo 11 dieną Maudlando mokykla Hommersåke buvo prisipildžiusi lietuviškos energijos. Muzikos kabinete vyko Rogalando lietuvių bendrijos (RLB) metinis susirinkimas. Jo metu ne tik aptarta daugybė reikalų, bet ir išrinkta nauja RLB valdyba. Kol vyko susirinkimas, Kaziuko mugės prekiautojai kūrėsi mokyklos salėje.

Vidurdienį Kovo 11-osios proga visus susirinkusius sveikino RLB valdybos pirmininkas Saulius Trepekūnas. RLB jaunimo ir suaugusiųjų choro „Oktava“ vadovė Lina Vingienė kvietė visus giedoti Lietuvos himną ir vedama choristų visa salė sugiedojo „Tautišką giesmę“. Ir toliau „Oktavos“ choristai, šventiškai, su lietuviška atributika pasipuošę, džiugino gražiomis, širdį virpinančiomis dainomis apie Lietuvą. Raminta ir Kęstutis Gaubai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti paruošė viktoriną Lietuvos istorijos tema. Tarpusavyje rungėsi penkios Rogalando lietuvių komandos. Pirmą vietą laimėjo „Burokėliai“, antrą – „Jorė“. Komandos buvo apdovanotos prizais. „Kubilu“, kolektyvo kurtu šokiu „Pinavija“ ir visus įtraukiančiu šokiu „Noriu miego“ džiugino RLB lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Jorė“, vadovaujamas Veronikos Morkvėnaitės.

Visus susirinkusius pintine grybukų ir 7 kilogramų šakočiu vaišino Virginijus ir Aurelija Dambrauskai. Jie taip pat šakočiais apdovanojo pasirodžiusius kolektyvus.

Kaziuko mugėje buvo galima įsigyti dešrų, sūrių, raugintų agurkų ir kopūstų, kosmetikos, sausainių, pyragų, šakočių, šalikų, riešinių ir įvairių rankdarbių. Simboliškai buvo ir kelios verbos. Mugėje Rogalando vaikų laisvalaikio centro „Draugystė“ mokytojos pardavinėjo auklėtinių tėvelių pagamintus palankaus vėjo malūnėlius. Juos pardavus buvo surinkta daugiau nei 2000 kronų fondui „Rugutė“, padedančiam onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Kaziuko mugės tradicija tęsiama jau šeštus metus. Žmonės jau žino malūnėlius. Kai kurie vaikai, vos tik pamatę juos, prašė tėvų nupirkti.

Renginį organizavo Viktorija Jagminienė ir Laimutė  Skiudulė. Laimutė pasidžiaugė, kad nereikėjo visos programos griežtai sudėlioti. Kuo toliau, tuo lengviau organizuoti, nes žmonės ir pagalbininkai vis labiau perpranta, kokia sistema viskas vyksta, ką reikia daryti, mielai prisideda. Darbas nenuėjo veltui, nes lietuviai aktyvūs ir gausiai renkasi. Prekeiviai geranoriški ir patenkinti. Vaikų ir laisvalaikio centro „Draugystė“ mokytojos labai džiaugėsi, kad buvo perrinktas tas pats RLB valdybos pirmininkas.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Daivos Skiudulienės, Veronikos Morkvėnaitės, Juliaus Miltenio

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top