Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Motinos dienos minėjimas Rogalande

NORVEGIJA. Motinos dienos minėjimas Rogalande

Gegužės 8 d. Rogalando lietuviai mėgavosi net keliais renginiais. Ryte vyko Motinos dienos minėjimas kartu su „Arti“ aktoriais J. Gailiūte, D. Vengeliu ir garsistu J. Ladyga. Įsidienojus monospektaklyje „Tėtis“ publiką džiugino aktorius R. Rudokas. Saulei pakrypus vakarop, dar vikingų laikus menančioje senojoje Solos bažnyčioje koncertavo Sandneso norvegų vyrų choras „Sandneskameratene“, vadovaujamas dirigento S. Trepekūno. Koncerte taip pat saksofonu grojo A. Jonaitis, pianinu – A. Ivaškevičius, mušamaisiais – R. Trepekūnienė, o nuostabiu sopranu džiugino G. Titlienė. Trumpai apžvelgus visus tos dienos renginius, šiame straipsnyje dėmesys sutelkiamas į pirmąjį – Motinos dienos minėjimą.

11 valandą pakilios nuotaikos vaikai ir tėveliai rinkosi į Maudlando mokyklą Hommersake. Visi nekantriai laukė aktorių iš Lietuvos pasirodymo. Pradžioje vyko sulėktuvių repeticija. Kai ši užduotis buvo įvykdyta ir šokis buvo sušoktas, prasidėjo pasakos „Saulės išvadavimas“ repeticija.  Žiūrovai tapo dalyviais. Matavosi, rengėsi įvairiausius kostiumus, kartojo vaidmenų veiksmus ir užduotis. Visiems pasiruošus scenoje patekėjo saulė. Ji negailėdama žarstė šviesius gerumo spindulius, kur tik surado gyvybę. Scenoje besisukdamos išdygo aguona, ramunė. Nykštukas blaškydamasis barstė gėrio sėklas. Atbėgo kiškučiai su kiškiene, egzotiški paukščiai su paukšte. Ir staiga šią harmoniją nutraukė baisios trigalvės pabaisos riaumojimas.  Pabaisa išblaškė visą gražiąją kūriniją ir įkalino saulę.  Bet kur buvę, kur nebuvę atjojo karžygiai ir susikovė su pabaisa. Vytys ant jų krūtinių žadino protėvių narsą. Jie nugalėjo pabaisą ir išlaisvino saulę.  Išleidęs paskutinį atodūsį, pabaisa virto trimis geraisiais fėjinais. Ir šviesa vėl pasklido po pasaulį.

Po pertraukos atsigavus nuo spektaklio sukeltų emocijų, eilėraščiu prasidėjo vaikų laisvalaikio centro „Draugystė“ programa. Toliau buvo parodijuojamos lietuviškos televizijos programos. „Klausimėlio“ laidoje sužinojome, kad su mumis yra jubiliatas. Jis buvo pasveikintas. Kulinarijos studijoje vaikai ne tik gamino ir vaišino patiekalais, bet ir dalyvavo atrakcione, nešdami lėkštes ant galvų. Tėčiai turėjo pavaizduoti reklamą. Tuo metu, jiems nežinant, buvo atliktas akrobatinis triukas. Kai Urtė Maurušaitytė deklamavo eilėraštį, galėjai pasijausti esąs „Poezijos pavasaryje“. Ne veltui Urtė prieš savaitę labai sėkmingai pasirodė raiškiojo skaitymo konkurse Lietuvos Respublikos ambasadoje Osle. „Duokim garo“ laidoje į sceną buvo pakviesti tėveliai. Jie dainą „Boružėlė septyntaškė“ dainavo labai įsijautę. Publika, pakilusi nuo kėdžių, apdovanojo juos gausiais aplodismentais.

Programai einant į pabaigą, „Sveikinimų koncerte“ vaikai dainavo: „Aš širdyje labai myliu savo mamą…“ Pasibaigus dainai kiekvienas nešė gėlę ir įteikė savo mamai. Mamų skruostai raudo, pirštų galais jos braukė tik ką pasirodžiusias ašaras, delnuose spaudė gėles ir dėkojo vaikams juo šiltai apkabindamos.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Ievos Nausėdės ir Zenono Mačiulaičio

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top