Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Motinos dienos šventė Rogalande

NORVEGIJA. Motinos dienos šventė Rogalande

Pirmąjį gegužės savaitgalį Rogalande gyvenančios lietuvės mamos sulaukė daug dėmesio. Gegužės 5 dieną Maudlando mokykloje Hommersåke savo mamas sveikino Vaikų ir laisvalaikio centro „Draugystė“ auklėtiniai.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė „Draugystės“ vadovė Laimutė Skiudulė. Susirinkusiųjų žvilgsnius traukė ant sienos sukabinti vaikų pamokų metu nupiešti mamų portretai. Centro auklėtiniai savo pagamintas gėles padovanojo mamoms, vėliau jas įtraukė į žaidimus ir kartu su jomis šoko.

Lietuvos istorijos vingiuose provincijos mokykla lietuviams buvo kultūros židinys. Ir ši lituanistinė mokyklėlė iki šiol Rogalando lietuviams yra kultūros židinys, apie kurį sukasi renginiai ir tradicijų puoselėjimas. Tik šį kartą į pagalbą vaikams atėjo suaugusieji.  Auklėtinių mamoms koncertavo Rogalando lietuvių mišrus choras „Oktava“, vadovaujamas Linos Vingienės, ir Rogalando lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Jorė“, vadovaujamas Veronikos Morkvėnaitės. Šventės pabaigoje visi vaišinosi pyragu ir šakočiais.

Gegužės 6 dieną Hana kirke bažnyčioje Sandnese vyko kitas renginys, skirtas Motinos dienai. Kadangi jame dalyvavo ir norvegai, renginį lietuvių ir norvegų kalbomis vedė Jūratė Šedytė ir Žygimantas Maščinskas. Pasirodė anksčiau minėti choras „Oktava“ ir šokių kolektyvas „Jorė“.  Renginį organizavo „Oktava“.  Bažnyčioje esančiuose ekranuose slinko išskirtinės šio choro narių nuotraukos. Fortepijonu ir vargonais grojo devynmetis Mykolas Trapavičius. Sigita Ignatavičiūtė, jos dukra Eva ir  Mindaugas Vingis dainavo „Aleliuja“. Rūta Vingytė-Sakienė deklamavo savo kurtas eiles mamai. Akompanuodamas sau gitara savo kūrybos dainą dainavo Rimantas Dzimisevičius, pritariamas Rūtos Vingytės-Sakienės ir Sigitos Ignatavičiūtės. Sesės Simona ir Gintarė Ginkaitės atliko kūrinį „Pasakų šalis“. Renginio metu Ramunė Sadauskienė ir Danguolė Petreikienė improvizacine tapyba perteikė jaučiamus jausmus. Jos šiuos du piešinius, o renginio rėmėjas Rolandas Lenkimas šakotį dovanojo bažnyčios vadovui Torstein Skretting.

Rogalando lietuvių  klubas „Rankų darbo LT atributika“, vadovaujamas Linos Mikšytės, dovanojo kiekvienai mamai rankų darbo dovanėlę. Rogalando lietuvių bendrijos socialinio tinklo paskyroje ji išreiškė savo nuomonę apie šventę: „Gražu! Šilta! Nuoširdu! Emocijos ir jausmai susipynė, o džiaugsmas ir laimė užliejo sielą klausant ir stebint lietuvaičių vokalinės, meninės ir choreografinės išraiškų kombinacijas, kurios skleidė tokio aukšto diapazono vibracijas, kad nepaliest sielos buvo neįmanoma… Ir svarbiausia – kad dėl kitų, vieni kitiems…“ O renginio režisierė Lina Vingienė visiems dėkojo ir pridėjo, kad visi prisidėjo būdami kartu.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Rolando Lenkimo, Pauliaus Sakio, Veronikos Morkvėnaitės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top