Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Susitikimas su Lietuvos politikais ir ilgai lauktas lietuviškos muzikos vakaras Rogalande

NORVEGIJA. Susitikimas su Lietuvos politikais ir ilgai lauktas lietuviškos muzikos vakaras Rogalande

Spalio 9–12 dienomis Norvegijos Stavangerio mieste, „Forum“ rūmuose, vyko NATO Parlamentinės Asamblėjos sesija. Lietuvos parlamentarų delegacija atvyko dalyvauti minėtoje asamblėjoje ir kartu susitiko su Rogalando lietuvių bendruomene.

Spalio 9 d., penktadienio, vakarą lietuvių kavinėje „Pizza Max“ Stavangeryje 19 valandą prasidėjo Lietuvos politikų parlamentarų: delegacijos vadovo Andriaus Mazuronio, Rasos Juknevičienės, Domo Petrulio, ambasados atstovo Valdo Steponavičiaus, delegacijos sekretorės Snieguolės Žiukaitės, taip pat tarptautinių santykių studento, laimėjusio tarptautiniame konkurse ALIANTE ir gavusio progą (iš valstybės narės vienas asmuo) dalyvauti sesijoje, Luko Kriščiūno ir Rogalando lietuvių susitikimas. Susitikimo pradžioje V. Steponavičius įteikė ambasados dovanų paketą lietuvių mokyklėlei „Draugystė“. Dovaną priėmė vaikų tėvų komiteto atstovas Marius Maurušaitis. Parlamentarus, pasiskirsčiusius ir susėdusius prie atskirų stalų, apsupo Rogalando lietuvių bendruomenės nariai.

Rogalando lietuvių bendrija visus dalyvius vaišino kava, arbata ir užkandžiais, o kavinės savininkai patiekė labai skanų maistą. Kam patinka norvegiška virtuvė, galėjo ragauti avienos arba rinktis paukštieną. Kas ilgėjosi lietuviško akcento, galėjo atsigerti tradicinės namų ar pramoniniu būdu gamintos giros. Svečiai skolingi irgi neliko: ant kiekvieno stalo padėjo po gražią skanių saldainių dėžutę su Lietuvos Seimo inicialais.

Kai apetitas buvo numalšintas, įsibėgėjo diskusijos. Rogalando lietuviai sužinojo parlamentarų misijos Stavangeryje motyvus. Diskutavome gynybos klausimais, apie Lietuvos ir pasaulio politinę situaciją, perspektyvas. O politikai išgirdo apie Rogalando lietuvių veiklos subtilybes, gyvenimo Norvegijoje ypatybes, norvegų gyvenimo būdą.

Lietuviai buvo labai sužavėti Rasos Juknevičienės staigmenos: ji bendruomenės rėmėjui Torui Almui (Tor Alm) dovanojo savo mamos Dainoros Urbonienės parašytą knygą „Tur – Retur Sibir“ („Į Sibirą ir atgal“)  norvegų kalba.

To vakaro akimirkas įamžino Linas Tautkevičius ir Julius Miltenis.

Po susitikimo bendruomenės nariai dalijosi gerais įspūdžiais. Buvo sužavėti šilto politikų bendravimo, dalijimosi smagiomis emocijomis.

Spalio 10 d.  22 val. „Balanse“ klube Sandnese prasidėjo ilgai lauktas Lietuviškos muzikos vakaras. Rogalando lietuvių bendruomenės nariai buvo pasiilgę pramoginių renginių. Verslininkas, bendrijos narys ir renginių operatorius Julius Miltenis nutarė užpildyti šią spragą. Kadangi toks vakaras buvo rengiamas pirmą kartą, buvo nuogąstaujama, ar pavyks pritraukti pakankamai dalyvių. Todėl renginiui buvo labai kruopščiai ruošiamasi. Buvo rastas klubas, suderintos detalės. Norvegijos lietuvių grupėse internete paskelbta apklausa dėl pageidautinų dainų. Sukurtas renginio plakatas, keletas reklaminių filmukų. Kartu su renginio vedėju ir organizatoriumi Ramūnu Tarvydu praleista ilgų vakarų sudarinėjant programą, grojaraštį (6 valandų trukmės). Surasta daug rėmėjų ir įsteigta loterinių prizų.

Atidarymo minutę žmonių antplūdis buvo neįtikėtinas. Prie klubo durų nusidriekė ilgiausia eilė. 200 spausdintų bilietų neužteko. Beveik dar tiek žmonių klubą aplankė be įteikto bilieto.

Renginio pradžioje buvo pristatyta pagrindinė renginio rėmėja Rogalando lietuvių bendrija. Toliau vyko dainų spėlionės: kuris pirmas atspėdavo dainą, tas gaudavo rėmėjų įsteigtą prizą.

Muzika rūpinosi Saulius Žemgulys. Visus dalyvius šokių ritmu užvedė profesionali šokėja Kristina Judickė. Per atokvėpio valandėlę buvo padėkota rėmėjams. „Reklamisten“ pagamino didžiulį renginio plakatą, vakaro akimirkas įamžino „EgNa Phothography“. Renginyje skambėjo ir gyvai atliekamų dainų – vokalu džiugino Raimondas Ruseckas. Buvo renkamos geriausiai šokančios poros. Vyko loterija. Ir, žinoma, neapsieita be lietuviškų kūrinių dainavimo trispalvių apsuptyje.

Renginyje talkino nemažai žmonių. Julius ir Ramūnas su savo padėjėjais visus surinktus pinigus dovanojo Rogalando lietuvių bendruomenei: lietuvių vaikų mokyklėlei bei veiklos komitetams.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Lino Tautkevičiaus ir Egidijaus Narvydo

Komentaras

  1. Rogalande gyvena apie 5000 lietuviu. O situ 20 individu chebryte atstovauja visu lietuviu nuomone. Juknevicienei reiketu susimastyti,kad si mazuma neatspindi daugumos nuomones. Turejau omeny apie barnavernet. O dabar ex ministre gryzusi i LT trimituos ,kad LT ziniasklaida buvo sukurusi antra Garliava….

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: