Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Svečiuose pas žemaičius Rogalande

NORVEGIJA. Svečiuose pas žemaičius Rogalande

Spalio 26 dienos popietę Voll bendruomenės namuose („Bore samfunnshus“) vyko renginys „Svečiuose pas žemaičius“, skirtas Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejui. Į renginį iš Skuodo atvyko rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“, vadovaujama V. Valinskio. Grojant kapelai, lietuvių liaudies šokius šoko Rogalando lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Jorė“, vadovaujamas Inetos Trepekūnės. Dainavo Rogalando lietuvių bendrijos ansamblis „Šeimyna“, vadovaujamas Gintauto Skiudulo.

Renginio idėjos sumanytoja ir organizatorė Daiva Skiudulienė. Jai įgyvendinti šį sumanymą padėjo visa šeima.

Rogalando lietuvių bendrijos istorijoje buvo neeilinis įvykis – pirmą kartą koncertavo kapela. Muzikantai buvo pasitikti oro uoste su tautiniais kostiumais, žemaičių vėliava ir daina „Oi, laukėm laukėm“, o renginio vietoje – su druska ir duona, kurią iškepė Ugnius Jagminas.

Renginį pradėjo organizatoriai prisistatydami ir pristatydami dalyvius. Žodį tarė Stavangerio garbės konsulas Toras Almas (Tor Alm). Ansamblio „Šeimyna“ atstovė uždainavo angliškai, bet tuoj buvo pertraukta ir jai paaiškinta, kad šiandien dainuosim ir kalbėsim ne angliškai, o žemaitiškai. Ir užtraukė „Pempel, pempel“. Toliau renginį vedė kapela „Bartuva“, o retkarčiais „Jorės“ šokėjai skambant gyvai muzikai demonstruodavo lietuvių liaudies šokius.

Po koncerto žemaitiškais valgiais ir ne tik vaišino Aurelija ir Virgis Dambrauskai. Ant stalo puikavosi senas tradicinis žemaitiškas kastinys, cibulynė, spirgynė, bulvės, silkė, šonkauliukai, dešros ir kt. Tie, kam tiko ir patiko, galėjo nusipirkti ir namo parsinešti.

Po renginio žmonės neskubėjo  skirstytis, gerai nusiteikę bendravo su giminaičiais, draugais, pažįstamais. Renginiui buvo ilgai ruoštasi: sukurtas scenarijus, skelbimai (taip pat ir žemaitiška tarme), registruojami dalyviai, rengtos pasirodymų repeticijos, derinamos datos, meniu ir kt.

Sveikinimą ir gražius linkėjimus atsiuntė Lietuvos Respublikos ambasadorius Norvegijos Karalystėje Jonas Paslauskas.

Renginį rėmė Rogalando lietuvių bendrija ir „Dambrauske Bakeri K&P“. Filmavo Julius Berger.

Kitą dieną „Bartuva“ neskubėjo namo. Jėgų pasiliko dar vienam pasirodymui. Koncertavo Varhaugo bendruomenės gyventojams privačioje erdvėje. Norvegai buvo labai sužavėti, net pašokti išėjo. Po koncerto Rogalando lietuviai muzikantams parodė gražiausias ir įžymiausias apylinkių vietas.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Vidmanto Valinskio, Dainos Šalkuvienės ir „Šeimynos“ ansamblio archyvo

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top