Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Vasario 16-osios minėjimas

NORVEGIJA. Vasario 16-osios minėjimas

Vaikų laisvalaikio centrui „Draugystė“ šių metų vasario 15 diena (šeštadienis) buvo įprasta grafiko, bet neeilinė datos prasme. Kitaip nei per įprastus užsiėmimus, vaikai ir mokytojos šįkart rinkosi pagrindinėje Malmheimo mokyklos patalpoje.

Mokytoja Laimutė Skiudulė klausė vaikų, kodėl ji šiandien vilkinti kitokiais drabužiais nei įprastai. Dauguma vaikų atsakė, kad jau rytoj – Vasario 16-oji. Laimutė vaikams suprantama kalba bandė aiškinti, kas yra nepriklausomybė: „Įsivaizduokit, vaikai, kad jums kaimynai, pažįstami, draugai ar kiti žmonės nurodinėtų, ką ir kaip daryti. Ar jums patiktų?“ Vaikų atsakymas buvo aiškus: jie patys nori spręsti, ką jiems veikti. Taigi vaikai atsakė, kaip supranta nepriklausomybę. Ji prasideda nuo laisvo, nepriklausomo asmens ir apima valstybes.

Toliau mokytoja mokė: „Giedant himną reikia stovėti pagarbiai, kūno laikysena rodo pagarbą, rimtį ir orumą.“ Ir po tokios įžangos visi sugiedojo Lietuvos himną.

Vėliau vyko viktorina apie Lietuvą. Vaikai sėkmingai ir kūrybingai atsakinėjo į klausimus. Dainavo dainas apie Lietuvą. Piešė piešinius, kaip įsivaizduoja ją.

Laikas taip greitai bėgo, kad visi net nepajuto, kaip atėjo pietų metas. Apie alkį buvo pamiršę, kol pamatė ir užuodė gardžius blynus. Tą dieną mamos, artėjant Užgavėnėms, iškepė trijų rūšių blynų. Pasistiprinę vaikai gamino vėjo malūnėlius – šie bus pardavinėjami Kaziuko mugėje kovo 1–2 dienomis „Varatun Gård“ Sandneso mieste. Surinktos lėšos bus skirtos paramos ir labdaros fondui „Rugutė“, skirto onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams paremti.

Iš pat ankstyvo Vasario 16-osios ryto išradingieji tautiečiai, kaip ir pernai, ant pagrindinio greitkelio E-39 viadukų plakatais sveikino Rugalando (norv. Rogaland) lietuvius Vasario 16-osios proga.

Trečią valandą lietuvių bendruomenė rinkosi restorane „Diva“ bendrų pietų. Palepinus kūną, atėjo ir sielos eilė. Stavangeryje, St. Svithun bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Tėvynę. Kun. O. P. Volskis sveikino Tėvynę ir tautiečius gimtadienio proga. Prisiminė žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Kalbėjo apie laisvę kaip vertybę, tautos vienybę: „Kad ir kur gyventume, mus jaudina mūsų artimųjų nelaimės ir rūpesčiai, nesvarbu, koks atstumas skirtų.“ Nuostabiu giedojimu stebino solistė. Mišių pabaigoje, plevėsuojant trispalvei, sugiedojome Lietuvos himną ir įsiamžinome bendroje nuotraukoje.

Po susikaupimo bažnyčioje, paklaidžiojus sudėtingais Lietuvos istorijos labirintais, tame pačiame restorane „Diva“ laukė linksmesnė programa. Rugalando lietuviams pasisekė. Šiomis dienomis grupė „Subtilu-Z“ Norvegijoje tęsia labdaringą aštuonių dienų trukmės „Vilties turą“ (po Norvegijos miestus), kurio tikslas – paremti „Vilties erdvę“ ir „Vilties namus“ (Lietuvoje) ir padėti sutrikusio intelekto žmonėms. Vasario 16-ąją minėtasis kolektyvas kaip tik lankėsi Rugalande.

Prieš prasidedant koncertui, tautiečius ir svečius sveikino Rugalando (Rogalando) lietuvių bendruomenės pirmininkas Saulius Trepekūnas. Jis teigė, kad lietuviai turi daugiau tautinių švenčių nei norvegai.

Jau pirmu kūriniu grupės „Subtilu-Z“ atlikėjai privertė šiurpti odą. Nuostabiai bendravo su publika. Muzikantai pusei žiūrovų išdalijo lietuvių liaudies instrumentus ir pakvietė groti kartu. „Subtilu-Z“ atvažiavo gerai pasirengę: išmoktomis norvegiškomis melodijomis taip sužavėjo norvegus, kad šie siūlė kitą kartą surengti koncertą kartu. Atlikėjai iš Lietuvos atvežė ne tik puikų renginį, bet ir draugystę. Draugystė kuria stebuklus, atidaro duris, atveria kelius.

Parengė Zenonas Mačiulaitis

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top