Pradinis / Aktualijos / Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius – Švedijos aktyvistei Ceciliai Brinck

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius – Švedijos aktyvistei Ceciliai Brinck

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien Stokholme ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo Stokholmo miesto tarybos pirmininkę Cecilią Brinck.

„Džiaugiuosi, kad šiemet minėdami Lietuvos ir Švedijos diplomatinių santykių užmezgimo 100 metų bei atkūrimo 30 metų jubiliejus galime pagerbti tuos, kurie aktyviai prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės siekio ir savo darbais iki šiol stiprina mūsų šalių draugystę. Cecilia Brinck ne tik telkė švedus palaikyti pirmuosius Lietuvos ir Baltijos šalių laisvės žingsnius, bet ir toliau aktyviai prisideda prie dvišalių santykių plėtros“, – sakė šalies vadovas.

Cecilia Brinck – viena aktyviausių vadinamųjų pirmadieninių manifestacijų už Baltijos šalių nepriklausomybę organizatorių. Beveik 80 mitingų 1990–1991 metais vyko Stokholmo Normalmo aikštėje. Vėliau panašūs judėjimai Baltijos šalims paremti paplito ir po visą Švediją.

Šie judėjimai ne tik sutelkė tūkstančius švedų ir paskatino juos išreikšti savo palaikymą už nepriklausomybės atkūrimą kovojančioms Baltijos šalims, bet ir turėjo tiesioginės įtakos Švedijos užsienio politikos Baltijos kraštams teigiamam pokyčiui.

Cecilia Brinck kėlė Baltijos šalių nepriklausomybės klausimą dar prieš 1990 metus, o Baltijos šalims atgavus nepriklausomybę jau kaip Riksdago narė ir Stokholmo miesto tarybos pirmininkė skatino ir iki šiol aktyviai pasisako už Švedijos diplomatinių santykių su Baltijos šalimis plėtrą.

Prezidento komunikacijos grupės inf.

Roberto Dačkaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top