Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Padėkota akcijos „Laimingi vaikai – vaikai tarp mūsų“ iniciatoriams

Padėkota akcijos „Laimingi vaikai – vaikai tarp mūsų“ iniciatoriams

„Pakvietėme jus į Alytaus miesto savivaldybę padėkoti už gražią iniciatyvą. Pirmasis projektas įgyvendintas, akivaizdu, kad jis puikus ir gerai matomas. Ačiū jums už tai“, –Algirdui ir Remigijui Gataveckams, Artūrui Mažeikai už socialinės akcijos „Laimingi vaikai – vaikai tarp mūsų“ įgyvendinimą Alytuje dėkojo ir simbolines dovanas įteikė Alytaus miesto vadovas Vytautas Grigaravičius.

Naujojoje gatvėje akį traukia didžiulis, netradicinis ir niekur nematytas piešinys ant daugiabučio sienos, kurį nutapė dailininkai Algirdas (Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys) ir Remigijus Gataveckai, šiuo piešiniu siekdami atkreipti dėmesį į globos įstaigose augančius vaikus.

Už socialinės akcijos „Laimingi vaikai – vaikai tarp mūsų“ įgyvendinimą, svarų indėlį kuriant socialiai atsakingą miesto bendruomenę šio meno kūrinio autoriams įteiktas Alytaus miesto savivaldybės mero Vytauto Grigaravičiaus padėkos raštas.

Pasak miesto vadovo, galbūt tokia akcija leis alytiškiams kitaip pažiūrėti į savo namą, meną, grožį: „Pradžia padaryta – tikiuosi, kad atsiras namų bendrijų, kurios norės papuošti savo namą autentišku meno kūriniu.“ Kol kas ši idėja alytiškiams nauja, galbūt ne visiems priimtina.

R. Gataveckas sakė tikintis, kad pamažu Alytuje atsiras kitokio pobūdžio kūrinių, kad pilkos betono sienos pasipuoš sieninės tapybos darbais, o socialinės akcijos vyks prasmingai: „Būtų puiku Alytuje turėti gatvės meno galeriją, kiekvienas galėtų išreikšti save ir kurti. Juk aplinka žmones labai veikia. Pastaruoju metu daug kalbama apie vaikų globos namų reformą. Tiesa, kad šios įstaigos nėra tobula vieta vaikams gyventi. Globos namai palieka ilgalaikių pasekmių – vaikams sunku pritapti, integruotis į visuomenę, jie jaučiasi nevisaverčiai, todėl socialinėmis ir kitomis akcijomis svarbu kalbėti, atkreipti visuomenės dėmesį. Mes kalbame piešdami.“

„Pamatę šį piešinį žmonės pakels akis į viršų“, – džiaugėsi dailininkai ir dėkojo merui už supratimą ir palaikymą.

Miesto vadovas sakė idėją papuošti daugiabutį iš karto įvertinęs palankiai: „Esu daug keliavęs po pasaulį, mačiau daug piešiniais papuoštų namų. Gražų pavyzdį turime ir Lenkijoje. Tokie piešiniai – ne tik informatyvūs, puošiantys namą, gatvę, aplinką ir miestą, bet ir kuria auklėjamąją viziją. Prie tokio namo negražu šiukšlinti, kitaip niokoti. Kol kas alytiškiai nėra labai linkę įsileisti tokių meno formų, tačiau tikiu, kad ateityje norinčiųjų papuošti savo namus ir miestą daugės.“

www.alytus.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top