Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Parodoje „Ką kalba gatvė!“ – iškalbingi gatvių užrašai

Parodoje „Ką kalba gatvė!“ – iškalbingi gatvių užrašai

Alytaus kraštotyros muziejuje atidaryta paroda „Ką kalba gatvė!“. Joje eksponuojamos nuotraukos – Alytuje ant įvairių statinių įamžinti meilės prisipažinimai, grafičiai.

Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, apsilankęs parodoje, prisipažino – įėjus į muziejų jį užplūdo dviprasmiški jausmai. „Pirmas įspūdis įėjus buvo: kur aš čia patekau? Viena vertus, kai užrašus matai gatvėje, ant sienų, tvorų, neretai būna pikta, susimąstai, ar tikrai jų čia reikėjo. Bet kitoje aplinkoje jie atrodo tikri meno kūriniai, galiu pasakyti, kad man gražu“, – sakė meras ir padėkojo fotografei G. Tamošiūnienei, kad ji alytiškius į gatvės reiškinius paskatino pažvelgti kitomis akimis.

Pasak V. Grigaravičiaus, labai įdomi idėja į vieną vietą surinkti šiuos kūrinius. „Paroda verčia susimąstyti, ką galėtume daryti kitaip, kaip spręsti grafičių klausimą – gal reikalingos tam tikslui skirtos erdvės. Tačiau labiausiai reikia žmonių sąmoningumo ir suvokimo, kas visuomenei priimtina ir kas – ne. Saviraiškos būdų yra įvairių, tik reikia pasirinkti tinkamiausią, o prieš rašant ar piešiant pagalvoti, ar rezultatas nedarkys ir negadins pastato“, – sakė meras.

G. Tamošiūnienę sveikino ir mero pavaduotoja Valė Gibienė: „Norėčiau pasidžiaugti ir padėkoti, kad po truputį daromės tolerantiški įvairioms meno rūšims. Juk užrašai ant sienų nebuvo tokie patrauklūs, o nuotraukose atrodo kaip meno kūriniai.“

340 užrašų nuotraukose parodoje pristačiusi Alytaus kraštotyros muziejuje dirbanti fotografė Galina Tamošiūnienė tikino, kad riba tarp vadinamojo gatvės meno ir paprastų teplionių yra labai slidi. Pasak parodos autorės, daugiausia Alytuje išpiešti apleisti pastatai, tvoros, transformatorių pastotės, tiltai.

Renginio metu svečiams pasirodymą surengė ir jaunimas. Breiką šoko Viktoras Zujevas, Klaudijus Dabrickas.

www.alytus.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top