Pradinis / Augalų pasaulis / Pakeltos lysvės „Klasika Garden“, arba 5 privalumai, dėl kurių pakeltos lysvės – „teisinga“ mada

Pakeltos lysvės „Klasika Garden“, arba 5 privalumai, dėl kurių pakeltos lysvės – „teisinga“ mada

„Mada“ – žodis, vartojamas kalbant anaiptol ne vien apie vaikščiojimą podiumu. Mados egzistuoja ir… darže. Viena iš tokių naujovių, šiuo metu esanti ant bangos, – pakeltos lysvės. Neretai pasitaiko, jog vienas ar kitas dalykas populiarus yra ne dėl atnešamos naudos. Žmonės tiesiog plaukia pasroviui ir, kopijuodami kitus, stengiasi neatsilikti. Ar tokią analogiją galima pritaikyti ir pakeltoms lysvėms?

Daržininkystė ir sodininkystė – malonus laisvalaikio leidimo būdas, kuris, tikimasi, atneš ir šiokį tokį derlių. Tad, apžvelgdami pakeliamų lysvių privalumus, pasistengsime būti kiek įmanoma konkretesni. Taigi, kodėl galima teigti, jog pakelta lysvė „Klasika Garden“ (ar kuris kitas modelis) yra geresnis pasirinkimas nei tradicinės?

Sudie, apžėlę lysvių šonai!

Žolėmis apaugusių lysvių šonų ravėjimas daugeliui atrodo beprasmis, į neviltį varantis darbas. Įdedi tiek daug darbo, sugaišti marias laiko, tačiau nuo to naudos maža: daržovių nebus daugiau, nepasikeis ir šių dydis, kokybė. Tačiau nori nenori jas ravėti reikia, priešingu atveju gajos piktžolės „užpuls“ visą daržą.

Tiesa, šis darbas bus neaktualus, jei nuspręsite savo daržininkystės eksperimentus įgyvendinti pakeliamoje lysvėje. Be to, lysvė gali būti įrengiama tiesiog ant vejos (žolė nepasieks lysvės), taip išpildant įdomų estetinį sprendimą.

Sveikas, ankstyvas derliau!

Pakeltos lysvės, palyginti su paprastomis, gauna daugiau saulės spindulių, tad galima džiaugtis ankstyvu derliumi net ir neturint šiltnamio. Beje, jas galite transformuoti į… mini šiltnamį ir daržoves pradėti skanauti dar anksčiau! Tereikia ant lysvių uždėti lankus, aptrauktus polietileno plėvele.

Tiesa, didesnė saulės „meilė“ turi ir šiokį tokį minusą: pakeltos lysvės išdžiūsta labiau nei įprastos, o, kaip žinoma, drėgmė būtina augalų vegetacijai. Išeitis – mulčiavimas, šiek tiek sulaikantis drėgmę, arba laistymo sistema – patogus pagalbininkas, išvaduosiantis jus nuo „vergovės“ laistytuvui.

Kas sakė, jog darže tenka lieti „devintą prakaitą“?

Norint, kad pakelta lysvė išliktų estetiška, daug vargo įdėti nereikės. Kaip jau minėjome, tarp lysvių galima pasėti veją ar suformuoti takelius iš pasirinktos dangos. Geriausia, kad pastarieji puikiai atrodys be didesnės priežiūros. Net ir lyjant lietui, šių neužterš žemės, kurioms nuslysti žemyn neleidžia lysvės bortai.

Kadangi lysvės aukštesnės, šias ravėti kur kas paprasčiau. Na, o jei priklausote vadinamųjų tingių daržininkų būriui, galite šiek tiek pagudrauti… Žemių į lysvę pripilkite ne iki viršaus: smulkių piktžolių iš tolo nesimatys. O jei atsiras kritikas, ne vertinantis bendrą lysvės vaizdą, o žiūrintis tarsi pro padidinamąjį stiklą, pasiūlykite šiam pasiraitoti rankoves ir erzinančias žolytes išrauti pačiam!

Estetiškas daržas? Žinoma!

Pakeltos lysvės „Klasika Garden“, palyginti su paprastomis lysvėmis, atrodo kur kas estetiškiau ir neabejotinai gali būti įrengiamos ne kažkur nuošalyje, už ūkinių pastatų, o net ir sodo centre ar prie terasos. O išradingai suformavę takelius tarp lysvių džiaugsitės dar estetiškesniu variantu.

Nepamirškime augalų: juk svarbiausia – jų gerovė!

Pakeltos lysvės suteikia galimybę gausiu derliumi džiaugtis net ir tais atvejais, kai sklype esantis dirvožemis, pavyzdžiui, molis, nieko gero nežada. Tiesiog užpildykite lysvę kokybiška žeme.

Jei nusprendėte auginti augalus, mėgstančius rūgščią žemę, pavyzdžiui, visų taip mėgstamas šilauoges ar rečiau namų sąlygomis auginamas bruknes, spanguoles, pakeltą lysvę pripildykite durpių mišinio.

Pakeltos lysvės – puikus būdas „pažaboti“ ir itin gajus augalus, pavyzdžiui, mėtas. Šios, augdamos paprastoje lysvėje, ilgainiui užkariaus visą plotą, o pakeltos lysvės tokios galimybės nesuteiks.

Turbūt daugiau nei akivaizdu: pakeltos lysvės – mada, tačiau neabejotinai vertinga ir turinti potencialą nukonkuruoti įprastas lysves.

PR

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top