Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Palanga ne tik švęs, bet ir sieks rekordo

Palanga ne tik švęs, bet ir sieks rekordo

Kitą šeštadienį, rugsėjo 26 d., Palangoje vyksiančiai „Stalo šventei 2015“ intensyviai besirengiantys kurorto kultūros atstovai svečius žada nustebinti bei pradžiuginti netikėtais sprendimais. Vienas iš jų – aitvarų-vėliavų akcija pajūryje prie jūros tilto, per kurią bus siekiama naujo šalies rekordo. „Danguje virš miesto skraidys meno kūriniai“, – intrigavo Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis.

Mintis „Stalo šventės 2015“ metu surengti aitvarų-vėliavų akciją kilo kurorto tautodailininkui Linui Žulkui. „Pamačiau tokius aitvarus Žemaitkiemio dvare – vaizdas nuostabus. Tada pamaniau – būtina tai parvežti į Palangą bei parodyti kurorto gyventojams ir svečiams“, – pasakojo L. Žulkus.

Savo pasiūlymą menininkas išsakė kurorto kultūros srities darbuotojams, ir visi vienbalsiai sutiko – toks reginys būtų puiki šventės atrakcija. Tad likus keletui dienų iki šventės, į plenerą rinksis Palangos ir Šventosios menininkai. Jie tapys vėliavas, kurios kitą šeštadienį su aitvarais bus pakeltos į dangų. Planuojama, kad vienu metu ore plevens trys vėliavos, jos nuolat bus keičiamos naujomis.

Akcijos kūrėjai – Lietuvos dangaus menininkai Marius Abramavičius-Neboisia, Tadas Surkys ir Donatas Dumskis – jau yra realizavę ne vieną unikalią aitvarų-vėliavų akciją Lietuvoje, Ukrainoje, Danijoje, Ispanijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje ir Senegale. „Vaizdas tikrai labai įspūdingas, nes danguje plevenančios vėliavos atrodo nuostabiai. Pakėlę į dangų akis šventės dalyviai išvys kažką netikėta, plazdantį, spalvotą, primenantį vaikystę ir sukeliantį norą pakilti į dangų“, – kalbėjo vienas iš akcijos organizatorių M. Abramavičius.

Puikų vaizdą, pasak menininko, padės užtikrinti ir akcijai pasirinkta vieta. „Pajūris labiausiai tinka aitvarams ir vėliavoms kelti. Vėjas yra būtinas sėkmingam pakėlimui“, – teigė pašnekovas.

Vėliavoms pakelti bus naudojama originali, pasaulyje analogų neturinti technologija: pasitelkiant įvairių konstrukcijų aitvarus, į dangų pakeliamos įspūdingo dydžio vėliavos-paveikslai. Kiekvienai vėliavai sukurta ypatinga konstrukcija, dėl kurios vėliavos pačios ima skristi tarsi aitvarai ir, kabėdamos tiesiai virš žiūrovų galvų, palieka nepakartojamą įspūdį.

Kurorto gyventojai ir svečiai pamatys danguje plazdančias dailininkų nutapytas vėliavas, taip pat M. K. Čiurlionio paveikslo „Angelo preliudas“ reprodukciją-vėliavą.

Ši akcija neapsiribos vien tik estetiniu vaizdu – Palangoje bus siekiama Lietuvos aukščio rekordo keliant aitvarą-vėliavą. Iki šiol aukščiausiai aitvarą-vėliavą Lietuvoje pavyko pakelti 500 metrus. „Tikimės kad bus užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas – aukščiausiai skraidinta vėliava“, – sakė Palangos kultūros centro atstovas N. Stasiulis.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top