Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Palanga sporto entuziastams siūlo nekasdienes pramogas

Palanga sporto entuziastams siūlo nekasdienes pramogas

Palanga vietos gyventojus ir svečius kviečia aktyviai leisti laisvalaikį – visą vasarą viešosiose kurorto erdvėse organizuojami nemokami sporto užsiėmimai. Norintieji gali ne tik pasimankštinti, bet ir smagiai praleisti laiką bendraminčių draugijoje. „Nemokamų sporto užsiėmimų tikslas – motyvuoti žmones aktyviai leisti laisvalaikį“, – sakė savivaldybės gydytoja Milda Gedvilienė.

Kiekvieną darbo dieną kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami pradėti mankšta gryname ore. Šiuos užsiėmimus organizuojantys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos instituto specialistai teigia, kad, norint išsiugdyti kasdienės mankštos įgūdžius, reikia tuo užsiimti apie pusantro mėnesio. Nustatyta, jog keturiasdešimties dienų mankštų pakanka, kad susiformuotų rytinės mankštos įgūdis bei poreikis.

Kas rytą susirinkusieji Vydūno alėjoje ne tik mankštinasi gryname ore bendraminčių būryje – užsiėmimų dalyviai supažindinami su rytinės mankštos pratimais, taip pat kiekvieno iš jų nauda žmogaus organizmui. Be to, profesionalūs kineziterapeutai kiekvienam individualiai pataria, kokie pratimai būtent jam yra naudingiausi. Maždaug pusvalandžio trukmės kasrytinė mankšta skirta pažadinti organizmui – atliekami tempimo, sąnarių išjudinimo, kvėpavimo pratimai.

Veiklos aktyvaus laisvalaikio mėgėjams netrūksta ir įdienojus – palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami į sportinius užsiėmimus įvairiose viešosiose kurorto erdvėse. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas veiklą Palangoje pagal sutartį su Palangos miesto savivaldybe, prisideda prie palangiškių ir kurorto svečių pamėgto laisvalaikio projekto „Žmonės sportuoja“ bei dovanoja Palangos miesto gyventojams nemokamas treniruotes.

Pasak M. Gedvilienės, siūlant aktyvias veiklas, pasirinkti ne tik jau tradiciniais tapę užsiėmimai, bet ir neįprasti, daugelio dar neišbandyti. „Norime, kad aktyviai laisvalaikį leisti mėgstantys palangiškiai ir kurorto svečiai įvertintų siūlomas naujoves, išbandytų jas ir įsitikintų, jog yra labai daug ir įvairių galimybių sportuoti. Grupines valandos trukmės treniruotes veda treneriai, kvalifikuoti savo srities specialistai, kurie mielai dalijasi įgytomis žiniomis ir profesionaliais patarimais sportuojantiems“, – sakė savivaldybės gydytoja.

Birutės parke prie Rotondos vyksta jogos, prie „Vaidilutės“ baro – kalanetikos, Birutės  parke –ėjimo su lazdomis užsiėmimai. Meilės alėjoje galima pasimokyti tradicinių Indijos šokių „Masala Bhanga“, prie kavinės „I love Palanga“ – zumbos, Thai bo aerobikos. Beje, zumbą labiausiai mėgsta moterys, mat sakoma, kad tai – vienas linksmiausių ir bene efektyviausių būdų atsikratyti antsvorio. Palangos sporto centro stadione kiekvieną savaitę vyksta funkcinės treniruotės.

M. Gedvilienė įsitikinusi, kad mankštos bei įvairūs sporto užsiėmimai ne uždarose salėse ar stadionuose, o viešosiose miesto erdvėse paskatina žmones sportuoti. „Praeiviai, vaikai mato sportuojančiuosius ir noriai prisijungia patys“, – sakė M. Gedvilienė.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog sveikatinimas – vienas iš prioritetinių Palangos uždavinių, juo labiau kad gamtinės sąlygos sportuoti kurorte yra itin palankios. „Siekdama sudaryti kuo palankesnes sąlygas aktyvaus laisvalaikio praleidimo mėgėjams, Palangos miesto savivaldybė nemažai dėmesio skiria sporto infrastruktūrai. Prieš keletą metų kurorte duris atvėrė universalus sporto kompleksas, praėjusią vasarą kartu su Lietuvos lengvosios atletikos čempionatu visuomenei pristatytas rekonstruotas Palangos miesto stadionas, kuris dabar atitinka tarptautinius lengvosios atletikos standartus“, – kalbėjo meras.

Kad aktyviai laiką leistų ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir mėgėjai, mieste įrengta ne viena lauko treniruoklių aikštelė, prieš keletą metų atnaujintas, pratęstas bei naujais įrenginiais papildytas per pušynus, visai šalia jūros besidriekiantis sveikatingumo takas „Labrytys“.

Dėmesio skiriama ir dviratininkams bei riedutininkams – pasirinkusieji ekologiškas transporto priemones per pušynus visai šalia jūros besidriekiančiu dviračių taku patogiai gali pasiekti tiek Šventąją, tiek Klaipėdą.

„Džiaugiamės, kad palangiškiai ir kurorto svečiai noriai naudojasi sporto infrastruktūra bei aktyviai dalyvauja nemokamuose sporto užsiėmimuose. Gerindama sporto infrastruktūrą bei visiems norintiems sudarydama sąlygas aktyviai leisti laisvalaikį, Palanga ne tik tampa vis populiaresnė tarp profesionalių sportininkų, bet ir išplečia miesto gyventojų, svečių, ypač vaikų, sveiko gyvenimo būdo ir aktyvaus laisvalaikio pasirinkimo galimybes“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top