Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Palangoje santuokos įžadus atnaujino rekordinis skaičius porų

Palangoje santuokos įžadus atnaujino rekordinis skaičius porų

Net 186 krikščioniškoje santuokoje gyvenančios poros sekmadienį sausakimšoje Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje atnaujino santuokos įžadus, vienas kitam duotus prieš keletą, keliolika ar net keliasdešimt metų. Taip Palangoje jau trečius metus iš eilės paminėta Šventosios Šeimos diena.

Nors, pasak Palangos klebono Mariaus Venskaus, ne porų, apsisprendusių atnaujinti santuokos įžadus, skaičius šią dieną yra svarbiausia, vis dėlto norinčiųjų dar kartą vienas kitam ištarti priesaikos žodžius gausa kleboną gerokai nustebino. „Ryte kiek išgąsdino lietus – pamaniau, kad darganotą dieną į Palangą gali atvykti palyginti nedaug žmonių. Tačiau net ir nekokiu oru į Palangą švęsti Šventosios Šeimos šventės atvyko porų iš visos Lietuvos“, – džiaugėsi M. Venskus.

Tad ne tik palangiškiai, bet ir iš kitų šalies miestų atvykę sutuoktiniai dar kartą stojo prie altoriaus. Poras, apsisprendusias dar kartą vienas kitam ištarti „taip“, palaimino Telšių vyskupas Linas Genadijus Vodopjanovas. Jis sutuoktiniams priminė popiežiaus raginimą santuokoje nepamiršti trijų svarbiausių žodžių: „ačiū“, „prašau“ ir „atsiprašau“.

Santuokos įžadus atnaujinusioms poroms padovanotos Peterio Kryfto (Peter Kreeft) knygos „Malda pradedantiesiems“. Po šventų Mišių ir santuokos įžadų atnaujinimo šeimos pakviestos į koncertą „Populiariausios klasikos melodijos“ Kurhauze.

„Meilės brendimas ir augimas nėra vienadienis. Vieni, sukūrę šeimą, pasikliauja vien Dievo palaima, kiti savo jėgomis bando išlaikyti meilę. Šventosios Šeimos šventė ir santuokos įžadų atnaujinimas parodo, kaip svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp Dievo palaimos ir žmogiškųjų pastangų“, – sakė M. Venskus. Jis taip pat pabrėžė, jog, nors santuokos priesaiką sutuoktiniai duoda vienas kitam, kartu tai yra sakramentas ir visuomenei, nes šeimos gyvenimas yra svarbus bendruomenei. „Santuokoje būna visko, ne tik džiaugsmo, todėl labai svarbu poroms nebūti uždaroms, pamatyti, kad santuokos kelionėje jie nėra vieni. Šventosios Šeimos šventės esmė – pabuvimas kartu, bet šią prasmę gali suvokti tik tikintis žmogus“, – sakė Palangos klebonas.

Šventosios Šeimos diena – vienas iš daugelio festivalio „Palanga – Kalėdų šviesos miestas“ renginių kurorte. Gražiausias metų šventes sutinkanti Palanga pramogų dovanoja įvairaus amžiaus ir pomėgių miesto gyventojams ir svečiams.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top