Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Palangos botanikos sodo lankytojus stebina milžiniški vabalai

Palangos botanikos sodo lankytojus stebina milžiniški vabalai

Nuo liepos vidurio į Palangos botanikos sodą užsukę kurorto lankytojai nustemba išvydę netikėtą ekspoziciją – iki kone žmogaus dydžio išdidintą uodą, musę, drugelį ar net blusą ir kitus gyvius.

Galimybė iš arti panagrinėti daugelį vabzdžių ir dinozaurų Palangoje atsirado, kai režisieriaus Vaido Kvedaro iniciatyva buvo įkurta edukacinė ekspozicija „Neatrastas pasaulis“.

„Visi vabalai atkurti tiksliai taip, kaip jie atrodo ir gyvenime. Tik, žinoma, kur kas didesni nei tikrovėje. Pavyzdžiui, boružėlė tokia didelė, kad net galima užeiti į jos vidų, kur įrengta džiovintų vabzdžių ekspozicija“, – pasakojo V. Kvedaras.

Natūralioje parko gamtoje įkurdinti gyviai atrodo labai tikroviškai, mat stengtasi kiekvienam jų parinkti tinkamiausią vietą. Štai didžiulis voras lenda iš krūmokšnių, o ant kalnelio riaumoja dinozauras.

„Kol nebuvo šios ekspozicijos, daugelis parko lankytojų net neateidavo iki šios vietos. Dabar džiaugiasi suradę tokį jaukų parko kampelį. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji smalsiai tyrinėja vabzdžių modelius. Žinoma, daugiausia emocijų ir smagaus klyksmo būna, kai, prisiartinus prie dinozaurų, šie netikėtai pradeda riaumoti“, – pasakojo ekspozicijos sumanytojas.

Visi modeliai kurti Kinijoje. V. Kvedaras valandų valandas gali pasakoti istorijas, kad dinozaurų modeliai kuriami pagal tikrovėje rastas dinozaurų kaulų iškasenas, o vieną dinozauro koją kruopščiai rankomis modeliuoja net dešimt kinių…

„Nors, atrodytų, tai sezoninė ekspozicija, turiu minčių, kaip ją panaudoti ir žiemos metu. Bet neskubėsiu išduoti planų, kad konkurentai „nepasiskolintų“ idėjos“, – gudriai šypsojosi V. Kvedaras.

Vabalų ir dinozaurų ekspoziciją „Neatrastas pasaulis“ pasiekti lengviausia Palangoje nuo Vytauto gatvės pasukus į Botanikos sodą ir keliaujant pagal nuorodas. Jis yra už Gintaro muziejaus.

Organizatorių  nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top