Pradinis / Lietuviai svetur / Paryžiuje nuskambėjo pirmieji Šimtmečio akordai

Paryžiuje nuskambėjo pirmieji Šimtmečio akordai

Sekmadienį Paryžiuje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Prancūzijos lietuvių bendruomenės surengtas Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) koncertas sulaukė neregėtos sėkmės. „Pirmą kartą atsitiko taip, kad salėje netilpo žmonės“, – teigė renginio organizatoriai. Nors Vasario 16-ąją bendruomenė visuomet laukia daugiau svečių nei įprastai, šiemet Valstybės atkūrimo šimtmečio švęsti rinkosi neįtikėtinai daug Prancūzijoje gyvenančių lietuvių. Registracija į koncertą buvo užpildyta žaibišku greičiu, per mažiau nei dvi savaites.

Vasario 16-ąją lietuviai Prancūzijoje švenčia jau nuo labai seniai. Šaltojo karo metais šventė buvo įgavusi simbolinę reikšmę: priminti Vakarams apie negęstančią Lietuvos laisvės viltį, kurios nenustojo puoselėti į Prancūziją nublokšti lietuviai. Bendruomenė išlaikė tradiciją ir po Nepriklausomybės atgavimo 1991-aisiais : „Vasario 16-oji visuomet buvo pati svarbiausia ir pati iškilmingiausia kasmetinė lietuvių susibūrimo data“, – teigė Prancūzijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Emilija Pundziūtė-Gallois.

Šimtmečio proga Šiauliuose įsikūrusi viešoji įstaiga „Pojūčių akademija“, laimėjusi Lietuvos kultūros tarybos konkursą, Prancūzijos lietuviams dovanojo neeilinį koncertą. Į Paryžių pirmą kartą atvyko kylančios klasikinės ir modernios muzikos žvaigždės – Naujų idėjų kamerinis orkestras, vadovaujamas kompozitoriaus Gedimino Gelgoto. Septyni išskirtinio talento muzikantai Augusta Jusionytė, Dalia Simaška, Julija Ivanova, Justas Kulikauskas, Deividas Dumčius, Auris Gavelis ir maestro Gelgotas, šia proga pasipuošę Sandros Straukaitės kurtais kostiumais, scenoje kūrė užburiantį spektaklį, maišydami klasikinės ir modernios muzikos stilius, taikydami neįprastą muzikavimo techniką, pridėdami choreografijos elementų.

Šio ypatingo koncerto pasiklausyti ir Lietuvos muzikos žvaigždžių išvysti rinkosi ne tik Prancūzijos lietuviai, bet ir jų draugai prancūzai, buvę Prancūzijos ambasadoriai Lietuvoje, Lietuvos garbės konsulai, lietuviams bičiuliškų kitų diasporų asociacijų – latvių, estų, ukrainiečių, gruzinų, moldavų – nariai, taip pat ne vienas Prancūzijos kultūrinio pasaulio atstovas.

„Labai džiaugiamės, kad Vasario 16-oji tapo proga ne tik lietuviams, bet ir prancūzams atrasti šį Lietuvos kultūros perlą, jauno Lietuvos kompozitoriaus Gedimino Gelgoto vadovaujamą styginių ansamblį. Jie – nuostabūs, jie tiesiog trykšta energija!“ entuziazmo neslėpė į šventę susirinkę Prancūzijos lietuviai.

Simboliška, kad šventė vyko lietuvių pamiltame aštuntajame Paryžiaus rajone, prie Saint Augustin bažnyčios. Istorikai teigia, kad čia lietuviai renkasi jau beveik septyniasdešimt metų, mat Saint Augustin parapijoje dirbo lietuvis kunigas Jonas Petrošius, ilgus metus telkęs Prancūzijos lietuvių bendruomenę. Šįkart po tradicinių Saint Augustin bažnyčioje vykusių mišių renginio svečiai rinkosi greta esančioje prestižinėje Prancūzijos Karininkų ramovės salėje.

Renginį parėmė ne tik Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Lietuvos ambasada Prancūzijoje, bet ir lietuviškos Prancūzijoje dirbančios įmonės: „Interios“ keramikos studija, „Scems“, „Vici“, „Picardie Autotrans“, „Litana France“, „Litfert“, „Amber Fret“, „Rimo International Solutions“. Tai puikus lietuviškos diasporos ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys, prisidedantis prie lietuviškos kultūros sklaidos pasaulyje.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top