Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Pas Kyviškių kaimo vaikus Kalėdų Senelis nusileido iš dangaus

Pas Kyviškių kaimo vaikus Kalėdų Senelis nusileido iš dangaus

„Kyvijos“ bendruomenė, vienijanti Kyviškių ir aplinkinių kaimų gyventojus, surengė pirmos Kyviškių kaimo eglutės įžiebimo šventę. Tai pirmas ką tik susikūrusios kaimo bendruomenės renginys, į kurį buvo pakviesti Kyviškių, Dobromislės, Šatrininkų ir kitų aplinkinių kaimų gyventojai. Vietos gyventojams tai tapo išskirtine pramoga, bene pirmu šių gyvenviečių gyvavimo istorijoje bendruomenės renginiu.

Šiais metais Kyviškių kaime pirmą kartą buvo pastatyta ir papuošta Kalėdų eglutė. Tiesa, Kyviškės, kaip ir daugelis mažų Lietuvos kaimų ar gyvenviečių, neturi centrinės aikštės ar kitos visų gyventojų susirinkimams ir visuomeniniams renginiams organizuoti tinkamos vietos, todėl eglutė pastatyta kaimo centre, privačioje teritorijoje, visiems geriausiai matomoje vietoje prie parduotuvės. Į renginį žmonės rinkosi aktyviai ir dalyvavo gausiai, dauguma su šeimomis. Atvyko ir jaunų, ir vyresnių gyventojų. Renginio metu skambėjo kalėdiniai sveikinimai, grojo šventinė muzika, vaikai šoko ir dainavo.

Šventinio renginio kulminacija tapo dainomis ir šokiais kviestas ir pagaliau pas vaikus atkeliavęs Kalėdų Senelis. Jis į renginį atvyko ne su elnių kinkine, kaip įprastai, o nusileisdamas tiesiai iš dangaus baltu sraigtasparniu. Kaip sakė Kalėdų Senelis vaikams, tai, kad nėra sniego, dar nereiškia, jog Kalėdų Senelis neras, kaip pasiekti jo laukiančius vaikus. Išeitis visada yra, tik reikia labai norėti ir nebijoti svajoti, o juk Kalėdos – stebuklų metas ir svajonės visada pildosi“.

Šventiniame renginyje parapijiečius palaimino ir gražių šv. Kalėdų palinkėjo Mickūnų parapijos klebonas. Taip pat renginyje dalyvavo, gyventojus sveikino bei kalėdinėmis dovanomis apdalijo du Seimo nariai: Vilija Filipovičienė ir Sergej Ursul, bei Vilniaus rajono savivaldybės Tarybos nariai Krystina Bortko, Ivan Filipovič. Renginys buvo organizuotas ir finansuotas naujai susikūrusios „Kyvijos“ bendruomenės narių lėšomis, aukomis ir savanorių pagalba.

Kaimo bendruomenė „Kyvija“ susibūrė norėdama keisti vietos žmonių gyvenimą, jį daryti kokybiškesnį ir gražesnį. Šis Kyviškių Kalėdų eglės įžiebimo renginys buvo pirmas žingsnis prisistatant vietos gyventojams ir pakviečiant juos jungtis prie „Kyvijos“ bendruomenės veiklos, tapti ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais, įsitraukiančiais į vietos problemų ir aktualijų sprendimą, prisidedančiais prie realios vietos savivaldos kūrimo ir realios vietos gyventojų situacijos gerinimo.

„Kyvijos“ bendruomenės pirmininkė Birutė Račkaitė sakė: „Žmonės nori ir gali labai daug nuveikti, jie mato problemas, kurios yra aplink juos, jie mato, kaip neefektyviai veikia vietos savivalda, seniūnija, kokie ilgi biurokratiniai koridoriai norint ką nors suorganizuoti, padaryti vietos žmonių labui. Dažnas nenori nieko imtis, nes netiki, kad kažkas gali pasikeisti, netiki, kad nuo jo priklauso sprendimas ar pokytis. Aš manau, kad iniciatyva ir idėjomis galima pažadinti žmones, galima juos paskatinti veikti, nes jie iš tiesų yra pilni idėjų ir noro padėti, tik reikia postūmio, organizacijos ir įkvėpimo, išjudinimo ir pažadinti iš to apatiško miego, kuris mus užvaldęs. Suorganizuodami pirmą tokią šventę Kyviškėse, mes žengėme pirmą žingsnį, įvyko mažas stebuklas, prie kurio sukūrimo prisidėjo ne seniūnija, o daug vietos savanorių, aktyvių bendruomenės narių. Dėkoju jiems visiems.“

„Kyvijos“ bendruomenė kelia tikslus skatinti pilietinės visuomenės kūrimą Kyviškėse, gerinti vietos gyvenvietės infrastruktūrą, kuri tenkintų svarbiausius bendruomenės ūkinius, socialinius ir kultūrinius poreikius, bei kurti saugią ir patogią gyvenamąją aplinką čia gyvenantiems žmonėms. Norima iš principo keisti seniūnijos ir Vilniaus rajono administracijos požiūrį į vietos bendruomenės veiklą ir bendradarbiavimo principus, norima aiškių bendruomenių finansavimo prioritetų bei naujo tarpusavio bendravimo stiliaus ir valdžios požiūrio į įsisenėjusias Vilniaus rajono gyventojų problemas.

Organizatorių inf. ir nuotr.

Komentaras

  1. Šito nebuvo, čia klaidinga informacija: “Šventiniame renginyje parapijiečius palaimino ir gražių šv. Kalėdų palinkėjo Mickūnų parapijos klebonas.” NE Mickūnų o RUKAINIŲ

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: