Pradinis / Renginiai, pramogos / Kauno Kalėdų eglutės kūrėjai pristatė dar kelias naujoves

Kauno Kalėdų eglutės kūrėjai pristatė dar kelias naujoves

Artėjant didžiosioms metų šventėms vis daugiau kauniečių ir miesto svečių lankosi prie išmaniosios Kauno Kalėdų eglės. Vienus stebina ir džiugina, kitiems smalsu, kaip viskas veikia. Dauguma sutaria, kad galimybė valdyti eglutės žaisliukus – puiki šventinė atrakcija. Kad viskas būtų dar aiškiau, eglutės kūrėjai sumontavo išmanųjį informacinį stendą, kuris lankytojams priėjus ima pasakoti apie eglutės valdymo galimybes.

Prie eglutės svečius pasitinka grojantis pianinas su raudonai šviečiančiu mikrofonu. Tai – eglutės svečių drąsos išbandymas, nes ką nors padainuoti ryžtasi ne kiekvienas.

„Padainuokite arba pasakykite eilėraštuką ir stebėkite eglutę. Svarbu dainuoti tai, kas patiktų merginoms, nes nuo jūsų žodžių ims šokti ant eglutės esanti balerina“, – juokėsi Tomas Stasiukaitis, eglutės išmaniosios dalies autorius.

Padainavus į mikrofoną, jis sumirksi, o eglutė padaro nuotrauką ir įdeda ją savo interneto svetainėje. Fotografuojami ir traukinuką aktyvavę žmonės. Kadangi muzikalių lankytojų yra labai daug, internautai svetainėje gali rasti tik paskutinės dienos nuotraukas.

Iššūkis dviratininkams

Prie eglutės pastatytas senovinis dviratis vilioja tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. Pradėjus minti jo pedalus, atgyja eglutėje tupinti pelėda.

„Tai – iššūkis dviratininkams. Pažiūrėsime, kiek apsukų jie sugebės išspausti iš mūsų pelėdos“, – juokavo Tomas Stasiukaitis.

Autorius žadėjo, kad po eglutės išjungimo svetainėje www.kaunoeglute.lt bus pateikta statistika, kiek kartų buvo suaktyvinti eglutės žaislai, kokiu didžiausiu greičiu buvo išsukti dviračio pedalai ir daug kitos įdomios informacijos.

Valdymas telefonu – tik Rotušės aikštėje

Po eglutės įžiebimo buvo aktyvuotas ir jos valdymas interneto svetainėje. Pasak pašnekovo, bandančiųjų valdyti eglutę internetu geografija labai plati: Didžioji Britanija, Australija, Norvegija, JAV, Čilė – tai tik dalis šalių, iš kurių internautai išbandė eglutės veikimą.

„Tuoj po šio funkcionalumo aktyvavimo pamanėme, kad kažkas sugedo, nes žaisliukas, kurį galima  valdyti, ėmė nesustodamas judėti. Peržiūrėjus serverio užklausas, greitai paaiškėjo priežastis. Todėl dabar eglutę valdyti galima tik atėjus į Kauno Rotušės aikštę ir mobiliuoju telefonu leidus svetainei www.kaunoeglute.lt „matyti“ buvimo vietą“ – pasakojo T. Stasiukaitis.

Jei trūksta informacijos, Jums padės informacinis stendas

Dalis eglutės lankytojų turi mažiau kantrybės viską išbandyti patys arba nori tuoj pat sužinoti, kaip valdyti kiekvieną eglutės žaisliuką, todėl eglutės kūrėjai įrengė informacinį stendą.

Išmaniosios kalėdinės eglutės informacinis stendas taip pat yra interaktyvus. Jis reaguoja į žmones ir priėjus jiems ima pasakoti, kaip valdoma Kauno išmanioji Kalėdų eglutė.

Šių metų eglutė – tai pirmoji Lietuvoje prie interneto prijungta išmanioji Kalėdų eglutė. Eglutės autoriai pripažįsta nesitikėję tokio susidomėjimo eglutės išmanumais ir tiki, jog sprendimas prijungti eglę prie interneto tikrai pasiteisino.

www.kaunas.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top