Pradinis / Renginiai, pramogos / Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – įspūdinga instaliacija, provokuojantis spektaklis ir kalbų pamokos

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – įspūdinga instaliacija, provokuojantis spektaklis ir kalbų pamokos

Šių metų liepos 10–13 dienomis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime Visuomenės harmonizavimo parke garsus menininkas Ray Bartkus iš keliasdešimt tūkstančių lempučių sukonstruos įspūdingą pakilimo taką. Į verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalį susirinkusiems lankytojams bus rodomas provokuojantis, Auksiniu scenos kryžiumi apdovanoto Cezario Graužinio teatro „Cezario grupė“ spektaklis „Drąsi šalis“. Šiame renginyje taip pat lauks technologinės ir meninės dirbtuvės, kalbų pamokos.

Pirmajame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime su lankytojų pagalba sukūręs originalų paveikslą, šiemet menininkas Ray Bartkus ketina sukonstruoti įspūdingą šviečiančią instaliaciją. Niujorke gyvenantis pasaulinio garso lietuvių kilmės dailininkas, iliustruotojas renginyje, naudodamas beveik šimtą kilogramų lempučių, sukurs šviečiančią instaliaciją ir Visuomenės harmonizavimo parke esantį kalną pavers menamu lėktuvų pakilimo taku.

„Turbūt ne vienas, skrisdamas lėktuvu naktį, besigėrėdamas mirgančiomis apačioje liekančių ar pasitinkančių miestų šviesomis, išgyveno tą momentą „sustok, akimirka žavinga“. Šia instaliacija bandysiu tokią akimirką sustabdyti“, – mintimis apie būsimą instaliaciją dalijosi Ray Bartkus ir prisipažino, kad šią idėją svajojo įgyvendinti jau keletą metų, bet tam nebuvo tinkamos progos.

Režisieriaus Cezario Graužinio vadovaujamas teatras „Cezario grupė“ Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pristatys dviejų dalių šmaikščių situacijų ir saikingo humoro kupiną komediją „Drąsi šalis“. Jau daugiau kaip 11 metų gyvuojanti „Cezario grupė“ savo kurtais tekstais sieks išreikšti asmeninį santykį su dabartine Lietuvos tikrove ir kartu ieškos atsakymų į universalius klausimus: apie ką svajoja jaunas Lietuvos žmogus ir ką reiškia gyventi čia ir dabar – XXI amžiaus pradžios Lietuvoje.

Liepos 10–13 d. verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalyje lankytojus kvies platus kūrybinių dirbtuvių spektras. Robotikos mokykla, siekianti paversti lietuvius technologijas kuriančia visuomene, demonstruos, kaip paprastomis technologijomis praturtinti savo gyvenimą, kuriant trimačius objektus kompiuteriu ir verčiant juos fiziniais naudojantis 3D spausdintuvais.

Dizainerių Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės tandemas „LT identity“ kiekvienam norinčiajam padės susikurti unikalų atvaizdą ant marškinėlių. Menininkė Agnė Kišonaitė drauge su renginio lankytojais dekonstruos žymųjį K. Rusecko paveikslą „Pjovėja“, paversdama jį šiuolaikinės lietuvaitės atvaizdu.

Sparčiai populiarėjanti gudrioji kalbų mokykla „Bliu Bliu“ siūlys smagų būdą mokytis įvairių kalbų. Pramoginėje programoje taip pat bus ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų atstovybės sukurta sumažinta profesionalių automobilių lenktynių trasa, jogos užsiėmimai, stalo žaidimai, lindihopo šokiai.

Antrajame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus daugiau kaip 100 žinomų verslo, kultūros, politikos ir mokslo atstovų. Scenoje koncertus surengs Leon Somov ir Jazzu, Jurga, „Skamp“, „Golden Parazyth“, „Biplan“, „Liūdni Slibinai“, GJan, „Keymono“, „Beissoul & Einius“ ir kiti.

PLJS inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top