Pradinis / Lietuviai svetur / Pasaulio lietuvius subūrė 12-asis „Draugystės tiltas“ Islandijoje

Pasaulio lietuvius subūrė 12-asis „Draugystės tiltas“ Islandijoje

Birželio 10–12 d. Islandijoje, Keflaviko mieste, Háaleitis mokykloje, vyko 12-asis „Draugystės tilto“ sąskrydis, kurio tema – „Kalbų ir kultūrų kryžkelėje“.

Kas kiek anksčiau, o kas tik penktadienio popietę nusileidę Keflaviko oro uoste nekantriai  skubėjo į viešbutį registruotis į „Draugystės tilto“ sąskrydį. Dovanų maišelius su visa reikiama informacija gavę dalyviai penktadienio vakarą jau rinkosi Háaleitis mokykloje į sąskrydžio atidarymo iškilmes. Į lubinais, lava ir trispalviais drugeliais papuoštą salę rinkosi lietuvaičiai iš Airijos, Danijos, Islandijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lietuvos, Norvegijos, Švedijos, Šveicarijos bei Vokietijos. Iš viso buvo 160 sąskrydžio dalyvių.

Vakaras prasidėjo teatralizuotu Tamstos Mokytojos pasirodymu. Oro uosto darbuotojai susirūpinę skelbė keleivės Tamstos Mokytojos, vykstančios į Islandiją, paiešką. Po ilgų paieškų pagaliau suradus Tamstą Mokytoją sąskrydžio svečiai buvo pakviesti iškilmingos vakarienės, kurią paruošė „Grillvagninn“ virtuvės virtuozai. Užsikrėtę šventine nuotaika virtuvės šefai siūlydami svečiams patiekalus čia pat išmoko juos tarti ir lietuviškai. Po vakarienės prasidėjo atidarymo iškilmės. Sugiedoti Lietuvos  ir Islandijos himnai. Pirmas svečius pasveikino ir pagal savo smuiko garsus visus svečius šokdino Keflaviko miesto meras Kjartan Már Kjartansson. Prie jo sveikinimų prisidėjo ir už švietimą Keflavike atsakingas Helgi Arnarson. Ne mažiau visus svečius sužavėjo ir išskirtinis islandų „Varpelių“ choro pasirodymas. Sveikinimo žodžius tarė ir Lietuvos švietimo ministrė Audronė Pitrėnienė bei Lietuvos Respublikos ambasadorius Danijos Karalystei bei Islandijos Respublikai Vytautas Pinkus. Svečių sveikinimus vainikavo pramoginių šokių šokėjai. „Draugystės tilto“ himną gyvai dainavo pati jo autorė Edita Saaf. Vėliau šmaikščiai buvo pristatyti  sąskrydžio dalyviai ir jų atstovaujamos šalys. Galiausiai svečiai buvo pakviesti pasižiūrėti kūrybingai atliktų mokyklų namų darbų pristatymo vaizdo įrašų. Islandijos lituanistinę mokyklą ,,Trys spalvos“ pristatė klarnetu grojanti mokyklos mokinė Rugilė Millerytė, parodytas trumpas filmukas apie mokyklos veiklą. Vakarą užbaigė didžėjaus Eugenijaus lietuviškos muzikos diskoteka. Linksmybės toliau persikėlė į viešbutį, jame tą vakarą buvo sudainuotos kone visos lietuviškos dainos.

Šeštadienis prasidėjo pusryčiais viešbutyje ir šventine dalyvių eisena su dainomis iš viešbučio į renginio vietą. „Draugystės tilto“ programą pradėjo edukologė Austėja Landsbergienė, kurios tema buvo „Dvikalbystė ir praktiniai kalbos mokymo būdai“. Po diskusijų su Austėja svečiai klausėsi Loretos Vilkytės paskaitos tema ,,Dvikalbystės raida. Privalumai ir trūkumai“, per pertraukas tarp seminarų svečiai vaišinosi kava ir užkandžiais. Programą vaikams vedė Klaipėdos šokio teatro „Dapi Padi Fish“ aktoriai, vėliau vaikai gamino akmeninius trolius bei šėliojo kieme. Paaugliams buvo pasiūlytas didžėjavimo pradžiamokslis ir kelionė autobusu pas oloje gyvenančią milžinę trolę. Papietavę sąskrydžio dalyviai išsiruošė į 5 val. kelionę autobusu po Reykjaneso žymiausias vietas. Po kelionės pasistiprinę sriuba svečiai sėdo žiūrėti to paties teatro „Dapi Padi Fish“ spektaklio ,,Baltoji lopšinė“. Po spektaklio svečiai skirstėsi į viešbutį ilsėtis.

Po sekmadienio pusryčių lietuviškai kalbantis argentinietis kunigas Juan Carlos Escudero laikė šv. mišias. Po mišių sąskrydžio dalyviai klausėsi Zitos Bartkevičienės  paskaitos apie vaikų kalbinio ugdymo metodus ir priemones, Virginijos Rinkevičienės  praktinių patarimų, kaip tapti kvalifikuotu lituanistinės mokyklos mokytoju, ir Linos Žukauskaitės pranešimo apie Globalios  Lietuvos programas – projektines ir kitas veiklos galimybes. Rolandas Aidukas ir Loreta Morkevičienė vedė seminarą tema ,,Muzikos kalbos universalumas ir vaidmuo žmogaus gyvenime“. Kol tėveliai ir mokytojai dalyvavo seminaruose vaikams, „Šokio pusryčius“ vedė „Padi Dapi Fish“, o paaugliams ir jų tėveliams buvo suorganizuotos rankinio, krepšinio ir futbolo rungtynės, kurioms vadovavo trys Islandijoje gyvenančios lietuvės rankininkės.

„Draugystės tilto“ sąskrydžio uždarymą vainikavo vaikų ir tėvų pasirodymas vadovaujant teatro trupei „Padi Dapi Fish“ bei ilga vėliavos kelionė beieškant naujų sąskrydžio šeimininkų.

O mes sakome – iki pasimatymo Hamburge.

Islandijos lietuvių bendruomenės inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top