Pradinis / Kinas, muzika, TV / Pasaulyje garsus onkologas: „Gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti įveikti vėžį“

Pasaulyje garsus onkologas: „Gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti įveikti vėžį“

Šį sekmadienį TV8 medicinos laidoje „Sveikatos medis“ laukia išskirtinis susitikimas su spalio pradžioje Lietuvą aplankiusiu Kembridžo universiteto profesoriumi, garsiu onkologu Robertu J. Thomasu. Išskirtiniame interviu jis ne tik papasakos apie mokslinius tyrimus, atskleidusius itin džiuginančius rezultatus, atrastą polifenolių naudą kovoje su onkologinėmis ligomis, bet ir atskleis paprastus gyvenimo būdo veiksnius, padedančius užkirsti kelią sunkiems vėžiniams susirgimams.

Spalio pradžioje Lietuvoje svečiavosi daugiau nei 30 metų onkologinių ligų gydymo patirtį turintis Kembridžo universiteto profesorius, onkologas Robertas J. Thomasas. Žinomas profesorius paskaitas skaitė Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos medikams bei visuomenei.

Onkologo trijuose miestuose klausėsi maždaug pusė tūkstančio Lietuvos medikų, o susitikimas su visuomene Vilniaus universitete pritraukė net keletą šimtų klausytojų.

Jungtinėje Karalystėje Kembridžo universitetinėje Bedfordo ligoninėje konsultuojantis profesorius kelis dešimtmečius ieško atsakymo į klausimą, koks gyvenimo būdas po onkologinės diagnozės padeda pacientams ne tik kokybiškai gyventi, bet ir įveikti ligą.

Lietuvoje vykusiose paskaitose jis pristatė kartu su Kembridžo universiteto mokslininkais atliktą nepriklausomą Jungtinės Karalystės nacionalinį Pomi-T klinikinį tyrimą, kurio metu buvo tiriami polifenoliai, pajėgūs slopinti uždegimo procesus organizme, kovoti su onkologinėmis ir kitomis lėtinėmis ligomis. Nacionaliniame tyrime dalyvavo prostatos vėžiu sergantys vyrai, jie vartojo specialiai tyrimui sukurtą preparatą iš polifenolių gausių keturių superproduktų ir rezultatai nustebino net pačius tyrėjus – liga traukėsi arba nustojo progresuoti beveik pusei preparatą vartojusių tiriamųjų.

„Vis daugiau žmonių gyvena su vėžiu, todėl reikia vis daugiau priemonių, kurios padėtų žmonėms pagerinti sveikatą ir gyvenimo kokybę. Labai didžiuojuosi ir džiaugiuosi šiuo tyrimu, kuriam ir teko vadovauti. Polifenoliai yra gamtos dovana, ir tai pirmasis toks tyrimas, kuris parodo, kad vėžiu sergantis žmogus gali labai daug sau padėti, pakeisdamas mitybą ir gyvenseną. Šie veiksniai akivaizdžiai pagerina gydymo poveikį“, – pasakoja profesorius R. J. Thomasas.

Vilniuje įvyko ir žymaus britų onkologo paskaita visuomenei, kuri taip pat sulaukė didelio dėmesio. Profesorius papasakojo apie gyvensenos veiksnius, kuriuos visiems sergantiems vėžiu rekomenduoja paversti savo kasdiene rutina: mažinti antsvorį, rūpintis žarnyno mikroflora, atsisakyti pridėtinio cukraus, kasdien judėti ir papildyti mitybą polifenoliais.

„Žinoma, ne visada lengva tai padaryti, nes gydant nuo vėžio pacientams dažnai pasireiškia šalutinis poveikis: nuovargis, sąnarių skausmai ir kiti simptomai. Nėra lengva įtikinti žmogų su tokiais simptomais dar ir mankštintis, valgyti sveiką maistą, sveikai gyventi, tačiau mes turime nenuginčijamų įrodymų, kad iš tiesų tai padeda ir dėl to vėžio gydymas tampa efektyvesnis“, – teigia profesorius.

Arvydas Stonys

Kembridžo mokslininko susitikimą su Lietuvos visuomene organizavęs viešosios įstaigos „Įveik vėžį“ vadovas bei garsus iliuzionistas Arvydas Stonys jau trejus metus vadovaujasi profesoriaus R. J. Thomaso metodika, konsultuojasi su Lietuvos medikais, todėl gali džiaugtis sėkmingais rezultatais kovoje su prostatos vėžiu. Prisiminęs pirmąją akistatą su kraują stingdančia diagnoze, žinomas vyras teigia nenuleidęs rankų ir iškart ėmęs ieškoti jam tinkamiausių gydymo būdų be operacijos, chemoterapijos ar spindulinės terapijos, todėl pasirinko aktyvią stebėseną, o jos metu – gyvensenos pokyčius ir polifenoliais papildytą mitybą.

Arvydas Stonys atrado Jungtinės Karalystės Kembridžo universiteto profesoriaus, onkologo Roberto J. Thomaso mokslinius tyrimus, rekomendacijas dėl mitybos ir judėjimo, taip pat Anglijos mokslininkų sukurtą ir klinikiniais tyrimais patvirtintą specialų maisto papildą iš polifenolių gausių keturių superproduktų: ciberžolių, brokolių, granatų ir žaliosios arbatos. Jo jis vartojo net keliskart daugiau, nei žmonės klinikiniame tyrime. Arvydas trejus metus laikėsi visų profesoriaus sukurtos metodikos nurodymų ir yra įsitikinęs, kad polifenolius drąsiai galima vadinti ypatinga gamtos dovana kovoje su onkologinėmis ligomis greta kitų gydymo metodų, nes jo liga regresavo ir yra suvaldyta.

„Pakeičiau labai daug ką savo gyvenime: iš pagrindų pakeičiau mąstymą, atsisakiau negatyvių minčių, atsisakiau cukraus ir alkoholio, mitybą papildžiau polifenoliais. Vėžys –  klastinga liga, bet reikia ieškoti moksliškai paremtų būdų, kaip jį suvaldyti“, – laidoje patarimais dalysis A. Stonys.

TV TOPO archyvo nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top