Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Pavasarinę nuotaiką dovanojo „Tramtatulis“

Pavasarinę nuotaiką dovanojo „Tramtatulis“

Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamas lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkursas „Tramtatulis“ vaikus ir jaunuolius sukviečia pasirodyti, kas geriausias pasakotojas, dainininkas, muzikantas, kieno lūpomis autentiškiausiai skamba gimtoji tarmė. Jaunoji karta skatinama domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą. Kovo 6 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre į rajoninį „Tramtatulio“ turą susirinko 29 atlikėjai iš Ignalinos, Vidiškių, Didžiasalio, Naujojo Daugėliškio (dalyvavo pavieniai solistai, trys duetai ir tercetas). Jų amžius – nuo 4 iki 19 metų. Populiariausia buvo pasakojamoji tautosaka – linksmos, įdomios pasakos ir sakmės. Kaip sakė renginio vedėjas Eimantas Ramanauskas, šis konkursinis koncertas – tarsi pavasario šauklys Ignalinoje. Buvo gražiai padėkota vaikus parengusioms auklėtojoms ir mokytojoms, kurios padeda liaudies kūrybai surasti kelią į jaunas širdeles.

Kaip ir visada, žaviausi pasirodymai – pačių mažiausiųjų atlikėjų. Net 8 dalyvius konkursui paruošė Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos mokytojos Janė Čiplienė ir Vida Ksenzovienė. Keturmečiai šauniai porino pasakaites, vyresnieji dainavo liaudies daineles. Visi konkurso dalyviai suskirstyti į keturias amžiaus grupes, kiekvienoje grupėje išrinkti patys geriausieji. Komisijai tikrai buvo nelengva apsispręsti. Šauniai pasirodė ir jau pažįstami atlikėjai (Gabrielė Zabulytė, Ignas Aleksejevas, Mantas Bendorius), sužavėjo ir nauji dalyviai. Didžiasalio „Ryto“ vidurinės mokyklos mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė jaudinosi klausydama savo dukros penkiametės Jurgitos pasakų bei sūnaus Algirdo Pauliukėno pasirodymo. Šis dešimtmetis, nors ir pasirodė puikiai, nebuvo vertinamas, nes kartu su Gabriele Zabulyte 2013 metais jau yra tapęs konkurso laureatu.

Vertinimo komisijai vadovavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus pavaduotoja Gražina Mackonienė. Atlikėjai buvo vertinami atsižvelgiant į pasirinktų kūrinių meninę vertę, atlikimo autentiškumą, įtaigumą, balso natūralumą, sceninę kultūrą. Komisijos sprendimu kovo 21 dieną Aukštaitijos regioniniame ture Molėtuose Ignalinai atstovaus šie atlikėjai: mažasis pasakotojas Joris Paukštė (4 metai, Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykla, mok. Janė Čiplienė), Aira Lukauskaitė (7 metai, Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykla, mok. Vida Ksenzovienė), Urtė Danilevičiūtė (7 metai, Ignalinos Vidiškių gimnazija, mok. Elena Abeciūnienė), Dovydas Vaitkevičius (9 metai, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija, mok. Jolanta Šuminaitė), Gintarė Lukijanskaitė ir Miglė Kovalevskytė (17, 18 metų, Ignalinos gimnazija, mok. Loreta Kuksėnienė). Laureatams bei konkurso dalyviams įteikti padėkos raštai ir dovanos. Visiems linkėta tobulėti ir neužmiršti savo krašto kultūros.

Parengė Lina Kovalevskienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top