Pradinis / Renginiai, pramogos / Per išskirtinę ekskursiją kvies užsukti į kauniečių namus

Per išskirtinę ekskursiją kvies užsukti į kauniečių namus

Kaunas tapo pirmuoju Rytų ir Vidurio Europos miestu, gavusiu UNESCO dizaino miesto statusą. Šia proga Kauno miesto turizmo informacijos centras pristatė naujovę – ekskursiją „Kaunas – dizaino miestas“.

„Šie metai Kaunui buvo neeiliniai. Balandžio mėnesį Kaunui buvo suteiktas Europos paveldo ženklas. Pavasarį buvo pateikta paraiška į UNESCO „Creative Cities Network“ tinklą. Džiugu, kad Kaunas atsidūrė greta tokių miestų kaip Detroitas, Singapūras ar Budapeštas. Visi ženklai rodo, kad mes turime didžiuotis savo miestu. Kaunas yra be galo įdomus. Svarbu atrasti miesto kryptį, savitumus, kurie būtų įdomūs. Tarpukario architektūros ekskursijos yra gerai lankomos net pačių kauniečių, nes tai padeda iš naujo atrasti savo miestą ir jo legendas“, – kalbėjo Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

„Įteiktas UNESCO dizaino miesto ženklas Kaunui atveria platesnes galimybes ir leidžia geriau pasirodyti pasauliniame kontekste. Į Kauną atvykę žmonės ir taip stebisi išskirtine architektūra. Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas“ ne tik parodys eksterjero detales, matomas iš lauko, bet ir pakvies užeiti į vidų, kur atsiveria dar platesni kultūriniai klodai“, – kalbėjo Kauno turizmo informacijos centro vadovas Sigitas Sidaravičius.

„Mūsų tikslas – mažais darbais prisidėti prie Kauno gražinimo. Surengę parodą „Art deco“ pamatėme, kad tai žmonėms yra įdomu. Dabar norime pratęsti veiklą ir sukūrėme ekskursiją, kurioje kalbėsime apie tarpukarį, parodysime daugiau įdomių jo detalių, kurios iš tiesų yra unikalios. Tarpukario architektūra atitiko to meto Europos madas, tačiau turėjo ir savitų detalių, kurios atskleidžia būtent lietuviškąją kultūrą“, – apie idėją pasakojo VšĮ „Gražinkim Kauną“ vadovas Dainius Lanauskas.

Ekskursijos „Kaunas – dizaino miestas“ metu bus lankomi pagrindiniai šio laikmečio objektai – Karininkų ramovė, Kristaus prisikėlimo bažnyčia, centrinis paštas. Gidai taip pat pravers privačių namų, pasižyminčių unikaliu interjeru, duris. Tai – pirma ekskursija Kaune, kurioje galima pamatyti, kaip gyvena paprasti kauniečiai, nusprendę namų interjere išlaikyti unikalų tarpukario stilių.

Kauno m. sav. inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top