Pradinis / Žmonės / Pergales ir titulus skinanti Liveta Jasiūnaitė – apie karjeros pradžią, motyvaciją ir tikslus

Pergales ir titulus skinanti Liveta Jasiūnaitė – apie karjeros pradžią, motyvaciją ir tikslus

„Kiekvienas sportininkas svajoja apie olimpines žaidynes ir būti pripažintas geriausiu savo šalies ir savo sporto šakos atletu. Šiandien išsipildė viena iš mano svajonių“, – 2018 metais, atsiėmusi geriausios Lietuvos lengvaatletės apdovanojimą, žurnalistams sakė Liveta Jasiūnaitė. Akimirksniu į pasaulio elitą įsiveržusi ir svajones pamažu pildanti 24-erių rokiškietė prisipažįsta, kad jos kelias į šlovę prasidėjo dar 2011-aisiais – po starto Europos jaunimo olimpiniame festivalyje (EJOF).

Liveta Jasiūnaitė. Alfredo Pliadžio nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr.

Būdama 17-metė Liveta Prancūzijos mieste Lilyje dalyvavo pasaulio jaunių čempionate, ietį numetė 46,32 m ir užėmė 16-ą vietą. Tačiau jau po dviejų savaičių rokiškietė savo rezultatą pagerino beveik pusšešto metro (numetė 52 m) ir pasidabino sidabro medaliu Trabzone vykusiame EJOF.

„Pirma į galvą šovusi mintis apie olimpinį festivalį – kad nuo jo prasidėjo rimta mano sportinė karjera, – pasakojo L. Jasiūnaitė. – Motyvacijos sportuoti man netrūko, tačiau šis medalis mane pastūmėjo profesionalumo link. Tuomet sportavau Rokiškyje, kur beveik nebuvo jokių sąlygų, o kai pasiekiau tikrai neblogą rezultatą, norėjosi toliau judėti į priekį. Sėkmingas pasirodymas olimpiniame festivalyje paskatino ieškotis trenerio ir į viską žiūrėti rimčiau.“

Pakviesta trenerės Teresės Nekrošaitės, vienuoliktokė Liveta persikėlė sportuoti į Kauną. Pirmaisiais metais profesionalus kelias jai nebuvo lengvas, vienu metu lengvaatletė netgi svarstė baigti karjerą, tačiau visas pastangas 2015 metais vainikavo dar vienas medalis – bronza Europos iki 23 metų čempionate Taline.

Dar treji metai treniruočių, kuklūs pirmieji startai Europos ir pasaulio suaugusiųjų pirmenybėse, kol galiausiai išmušė ieties metikės valanda: 2018-aisiais įrankį pradėjusi stabiliai mesti už 60 metrų ribos, ji įsiveržė į pasaulio sportininkų elito gretas ir ėmė vieną po kito skinti skambias pergales ir titulus.

Alfredo Pliadžio nuotr.

Sidabras Baltijos šalių komandiniame čempionate, Lietuvos čempionės titulas ir bronza Europos pirmenybėse Berlyne virto geriausios šalies lengvaatletės apdovanojimu. Praėjusiais metais Liveta tik per plauką neįgyvendino antrosios savo svajonės – „LTeam“ geriausios šalies sportininkės apdovanojimuose liko antra, nusileidusi tik Rūtai Meilutytei.

Be to, šiuo metu ji jau labai arti ir trečios svajonės – olimpinių žaidynių. Birželio 15-ąją Baltijos šalių komandiniame čempionate L. Jasiūnaitė įrankį švystelėjo net 63,98 m ir pagerino net 19 metų nepajudintą Lietuvos rekordą. Iki 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių normatyvo jai dabar trūksta vos 2 cm.

„Nors žaidynėse dar nesu buvusi, bet iš trenerės ir draugų pasakojimų galiu sulyginti, kad olimpinis festivalis – mini olimpinės žaidynės. Kai vyksti į čempionatus, laiką viešbutyje leidi su savo sporto šakos atstovais, o festivalyje buvo galima pajusti visai kitą dvasią“, – savo įspūdžiais iš prieš septynerius metus Turkijoje vykusių varžybų dalijosi lengvaatletė.

Prie pirmųjų neeilinių patirčių 2011-aisiais sportininkė šią vasarą pridėjo ir dar dvi – nešė Lietuvos trispalvę Minske vykusių Europos žaidynių atidarymo ceremonijoje, o trečiadienį Neapolyje vykstančioje universiadoje pasipuošė aukso medaliu.

Beveik visuose įmanomuose jaunimo ir suaugusiųjų čempionatuose jau dalyvavusi L. Jasiūnaitė turi patarimų savo sportinį kelią dar tik pradėsiantiems 67-iems jauniesiems Lietuvos atletams, kurie liepos 21–27 dienomis varžysis Azerbaidžano sostinėje Baku vyksiančiame EJOF.

„Tokios varžybos plečia pasaulėžiūrą ir duoda labai daug patirties, kuri jauniems sportininkams yra be galo svarbi, – akcentavo lengvaatletė. – Norėčiau palinkėti, kad siekdami rezultatų jie nebijotų atskleisti visų savo galimybių, tikėtų savimi ir savo jėgomis. Ir tuomet viskas bus gerai, – plačiai šypsodamasi pokalbį baigė Liveta.

LTeam.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top