Pradinis / Lietuviai svetur / Pietų Amerikos lietuvių bendruomenių suvažiavimas

Pietų Amerikos lietuvių bendruomenių suvažiavimas

Urugvajaus sostinėje Montevidėjuje sausio 16–18 dienomis vyko Pietų Amerikos lietuvių bendruomenių suvažiavimas. Jame dalyvavo užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius. Sveikindamas dalyvius viceministras atkreipė dėmesį į Pietų Amerikos lietuvių bendruomenių aktyvumą ir svarbą palaikant ryšius su Lietuva. „Nepaprastai džiaugiuosi, kad, būdami taip toli nuo Tėvynės, jūs išsaugojate lietuviškas šaknis, lietuvišką identitetą. Branginame kiekvieną, kuris myli Lietuvą, kuris save laiko lietuviu“, – sakė M. Bekešius.

Viceministras pabrėžė, kad kiekvienas lietuvių bendruomenės narys yra laukiamas Lietuvoje, nesvarbu, ar norėtų grįžti trumpam, ar visam laikui. „Esate brangiausias Lietuvos turtas. Puoselėkite lietuvybę, būkite vieningi ir niekada nepamirškite, kad Lietuva nėra tik geografinė vieta žemėlapyje, ji yra kiekvieno mūsų širdyje. Todėl nesvarbu, kur gyvename, – mes visi kartu esame Lietuva“, – suvažiavimo dalyvius sveikino M. Bekešius.

Per suvažiavimą tema „Globali Lietuva ir Pietų Amerikos lietuviai“ kalbėjo Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorė, ambasadorė Gintė Damušis. Ji pakvietė Pietų Amerikos lietuvių bendruomenes bendradarbiauti su ministerija garsinant Lietuvą ir jos kultūrą. Pasak ambasadorės, stiprios bendruomenės, bendraujančios tarpusavyje ir su vietos valdžia bei partneriais Lietuvoje, yra Lietuvos interesas. G. Damušis kvietė kartu ieškoti naujų formų idėjoms įgyvendinti kartu su Lietuvos diplomatine atstovybe San Paule.

Į suvažiavimą susirinkę dalyviai iš Argentinos, Brazilijos, Venesuelos ir Urugvajaus aptarė bendruomenėms rūpimus dalykus: lietuvybės išlaikymą, lietuvių kalbos puoselėjimą, konsulines aktualijas, bendruomenės tikslams įgyvendinti reikalingus projektus. Svečių teisėmis suvažiavime dalyvavo ir atstovai iš Kanados.

Pietų Amerikos lietuvių organizacijos veikia jau daugiau nei 100 metų. Pirmosios šiame regione įsteigtos lietuvių organizacijos 2014 metais minėjo įspūdingas sukaktis: Organizacija „Susivienijimas lietuvių Argentinoje“ šventė 100 nuolatinės veiklos metų jubiliejų, Argentinos lietuvių kultūros ir savišalpos draugija „Nemunas“ pažymėjo 105 metų sukaktį.

Šiuo metu Pietų Amerikos lietuvių bendruomenėms vadovauja motyvuoti trečiosios kartos lietuviai, kuriems rūpi lietuvių kalbos ir kultūros išlaikymas bei pristatymas gyvenamose šalyse. Aktyviausieji buriasi į klubus, kultūros centrus, puoselėdami lietuviškas tradicijas.

Sausio 15–16 d. M. Bekešius taip pat susitiko su Urugvajaus užsienio reikalų viceministru Luis Porto, Urugvajaus turizmo ir sporto viceministru Antonio Carambula Sagasti, Urugvajaus tarptautinio bendradarbiavimo agentūros generaliniu direktoriumi Martinu Rivero, Investicijų ir eksporto skatinimo instituto direktoriumi Andresu Pelaezu bei laikinąja Montevidėjaus mere Maria Sara Ribero. Per susitikimus aptartos aktyvesnio Lietuvos ir Urugvajaus bendradarbiavimo verslo, turizmo, kultūrinių mainų srityse galimybės, kalbėta apie galimus bendrus projektus.

URM inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top