Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Pirmą kartą Lietuvoje – FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas

Pirmą kartą Lietuvoje – FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas

2016 m. liepos mėn. 4–10 d. Birštone įvyks vienas svarbiausių metinių pasaulio oreivių bendruomenės sportinių renginių – FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas. Čia 7 dienas iš eilės į dangų kils net 60 karšto oro balionų, kuriuos pilotuos geriausios pasaulio pilotės.

Garbė organizuoti šį renginį atiteko Birštono oreivių klubui „Audenis“, Lietuvos aeroklubui ir Lietuvos oreivių draugijai. Organizuojamo renginio pagrindinis tikslas – prisidėti prie Lietuvos vardo garsinimo, karšto oro balionų sporto populiarinimo Lietuvoje ir pasaulyje.

Anot renginio vadovo, oreivių klubo „Audenis“ direktoriaus Žydrūno Kazlausko, organizuoti tokį renginį yra išties didelė atsakomybė. „Čempionato metu visą savaitę Birštono dangus bus užpildytas karšto oro balionais, profesionaliai suorganizuoti visą procesą nėra lengva, tačiau tikiu, kad viskas pavyks puikiai, o vaizdas atrodys išties įspūdingai. Balionai kils anksti ryte ir pavakarę, esant idealioms oro sąlygoms, vakarais balionai kils iš miesto centro, o tai renginio žiūrovams turėtų sukelti dar didesnes emocijas. Skrydis oro balionu – tai galimybė pakilti virš kasdienybės ne tik tiesiogine prasme, bet ir mintimis. Kviečiame atvykti, praplėsti akiratį ir taip gyvenimui suteikti daugiau spalvų.“

Varžybose dalyvaus geriausios pasaulio pilotės iš JAV, Japonijos, Brazilijos, daugelio Europos Sąjungos, Ukrainos, Rusijos ir kitų šalių. 2016 metų čempionate Lietuvos sportininkams atsiveria reali galimybė kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Per 20 nepriklausomybės metų Lietuva tapo daugiausia oro balionų ir kartu profesionalių pilotų turinčia šalimi 1000 gyventojų.

„Oro balionas yra ne tik transporto priemonė, bet ir patrauklus bei sėkmingas turistinės traukos objektas. Skrydis oro balionu – tai vienas įspūdingiausių būdų pažinti šalį. Ši pramoga traukia ir užsienio svečius, ir vietinius turistus. Pastebime, kad birštoniečiai ir miesto svečiai ne tik laukia karšto oro balionų švenčių, bet ir kartu nepraleidžia progos pakilti į dangų ir pasigrožėti Nemuno kilpose įsikūrusiu kurortu“, – teigia Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.

FAI pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas  – tai unikali galimybė organizuoti sportinius ar pramoginius skraidymus, aviacinius renginius, pristatančius Lietuvą kaip itin patrauklią oreivystės profesionalų šalį. Tokie čempionatai leidžia sukurti nepakartojamus reginius ore bei prikaustyti gyventojų ir miesto svečių dėmesį.

Birštono savivaldybės inf.

Nuotraukų autorius Paulius Grigaliūnas

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top