Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Plungės teatras „Saula“ Lietuvą garsino Pasauliniame vaikų teatrų forume Japonijoje

Plungės teatras „Saula“ Lietuvą garsino Pasauliniame vaikų teatrų forume Japonijoje

Nuo 1983 metų Japonijoje, Tojamos mieste, kas ketverius metus geriausi pasaulio vaikų teatrai renkasi į Pasaulinį vaikų teatrų forumą-festivalį. Galimybė parodyti savo spektaklį ir pristatyti savo šalies kultūrą suteikiama vaikų teatrui sėkmingai įvykdžius visus pasaulinio forumo-festivalio atrankos komiteto reikalavimus ir perėjus visus atrankos etapus, kurie vyksta net dvejus metus iki šio išskirtinio pasaulinio kultūros įvykio.

Pasaulinio forumo-festivalio atrankos komitetui paraiškas dalyvauti teikia per šimtas pasaulio valstybių, iš jų atrenkami 20 ar 23 geriausi vaikų teatrai iš visų pasaulio žemynų. Tojamos organizacinis komitetas Pasaulinį vaikų teatrų forumą-festivalį ir atrankas į jį organizuoja kartu su pasauline mėgėjų teatrų organizacija AITA/NEATA. 2016 metų atrankų komitete dalyvavo AITA/IATA prezidentas Robas van Genechtenas (Belgija). Sėkmingai įveikus visus atrankos etapus šiame prestižiniame pasaulio kultūros forume garbė pristatyti savo kūrybą ir visos Lietuvos kultūrą suteikta Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Saula“ ir jo vadovams Sigitai ir Romui Matuliams.

Šis pasaulinės reikšmės kultūros įvykis dažnai sulyginamas su olimpinėmis žaidynėmis, į kurias renkasi geriausi sportininkai iš viso pasaulio. Atidarydamas Pasaulinį vaikų teatrų forumą-festivalį Tojamos prefektūros gubernatorius Takakazu Ishii pasakė: „Pasaulio geriausi sportininkai kas ketverius metus renkasi į Olimpines žaidynes, o į Tojamoje kas ketverius metus renkasi geriausi pasaulio vaikų teatrai ir talentingiausi pasaulio vaikai. Mums tai tolygu.“

Plungės teatras „Saula“ savo kūrybą pristatyti ir apie Lietuvą bei Plungės miestą papasakoti turėjo galimybę beveik visų pasaulio žemynų atstovams, nes kartu su plungiškiais į Tojamos Pasaulinį vaikų teatrų forumą-festivalį buvo atrinkti kolektyvai iš Australijos, Belgijos, JAV, Kinijos, Ekvadoro, Honkongo, Čekijos, Egipto, Indonezijos, Korėjos, Malaizijos, Vengrijos, Nepalo, Monako, Maroko, Lenkijos, Singapūro, Rusijos, Šri Lankos, Slovakijos, Ugandos, Vietnamo ir, žinoma, Japonijos. Todėl talentingų Plungės teatro „Saula“ kūrėjų dėka apie Lietuvą kalbėjo ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje.

Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ Tojamos Kaikai teatre parodė savo sukurtą spektaklį pagal lietuvių liaudies pasakas „Velnių monai“. Be to, plungiškiai įrengė Lietuvos paviljoną, šis veikė visomis festivalio-forumo dienomis. Paviljone buvo pristatyta informacija apie Lietuvą, Plungės kraštą, tradicinius Plungėje vykstančius renginius, leidiniai, įvairūs lankstinukai, Plungę reprezentuojantys suvenyrai, dirbiniai iš lino, gintaro, tautiniai kostiumai ir t. t. Lietuvos paviljonas, kaip ir plungiškių spektaklis, sulaukė didžiulio populiarumo. Spektaklį stebėjo neįtikėtinai daug žiūrovų, jam pasibaigus griaudėjo aplodismentų ir pasigėrėjimo šūksnių banga. O Pasaulinio vaikų teatrų forumo-festivalio prezidentas Izumi Yoshida Plungės teatrą „Saula“ asmeniškai pakvietė atvykti vėl po ketverių metų. Tai didžiulis pripažinimas ir garbė.

Kartu su teatriniais kolektyvais iš viso pasaulio Tojamos spektaklius stebėjo ir forumo veiklose dalyvavo pasaulinės organizacijos AITA/NEATA tarybos nariai, įvairių šalių teatrų sąjungų prezidentai iš Belgijos, Monako, Suomijos, Čekijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Korėjos ir kitų šalių. Atrinktus geriausius pasaulio meno kolektyvus vertino pasaulinis kritikų komitetas, kurį sudarė profesionalūs teatro ir šokio kritikai iš Suomijos, Austrijos, Australijos, Maroko, Jungtinių Amerikos Valstijų, Singapūro, Ugandos, Didžiosios Britanijos, Korėjos, Indonezijos, Kinijos ir, žinoma, Japonijos. Teatro „Saula“ jaunieji aktoriai dalyvavo ir teatrinėse meno laboratorijose ir galėjo mokytis iš profesionalių scenos meistrų. Laboratorijas vedė teatro ir šokio pedagogai iš Japonijos, Belgijos, Italijos, Australijos, Singapūro ir Ugandos. Be dalyvavimo įvairiose forumo-festivalio veiklose, teatro „Saula“ dalyviai lankėsi japonų šventyklose, parkuose, kitose japoniškai kultūrai būdingose vietose.

Didžiausias netikėtumas „Saulos“ narių ir jų vadovų vis dėlto laukė Lietuvoje. Po ilgos, daugiau nei 24 valandas trukusios kelionės iš Tojamos į Plungę teatras „Saula“ sugrįžo 4 val. ryto. Nors buvo dar beveik naktis, sutikti Pasaulinio forumo-festivalio dalyvių į Senamiesčio aikštę atėjo gausus būrys plungiškių su plakatais ir gėlėmis. Visus sugrįžusius pasitiko su lietuviška duona, medumi ir netgi fejerverkais. Sutikimo ceremoniją organizavę teatro „Saula“ aktorių šeimų nariai ir artimieji sutikimo ceremonijoje sakė: „Mes sutinkam savo olimpiečius.“ Iš tiesų turbūt taip garsiai ir taip garbingai apie Plungę ir Lietuvą kultūros pasaulyje kalbama ne taip dažnai. O Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Saula“ ir jų vadovams Sigitai ir Romui Matuliams tai pavyko dėl atkaklaus, kūrybiško darbo ir išskirtinio talento.

Plungės kultūros centro informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top