Pradinis / Lietuviai svetur / Poezijos ir dainų vakaras Rogalande

Poezijos ir dainų vakaras Rogalande

Lapkričio 12 dieną Homersako (Hommersåk) mieste, Rogalando Lietuvių namuose vyko poezijos ir dainų vakaras. Tokio pobūdžio renginys Rogalando lietuvių bendrijoje vyko pirmą kartą. Renginį organizavo Rogalando lietuvių vokalinio ansamblio „Šeimyna“ vadovas Gintautas Skiudulas kartu su ansamblio nariais.

Gintautui kilo idėja ne tik surengti dainų koncertą ir pakelti tautiečių nuotaiką niūriais lapkričio vakarais, bet ir paįvairinti poezijos skaitiniais. Be to, ir choristams iš eilės sutraukti 12 dainų nemenkas iššūkis. Organizatoriai parinko eilėraščius ir dainas, kurie savo tema papildytų vieni kitus, todėl eilės buvo skaitomos tarp dainų. Ne tik choristų balsai, širdžiai mielos melodijos vertė kūnu lakstyti šiurpuliukus, bet ir turinys džiugino. Taip pat toje pačioje patalpoje buvo galima paganyti akis į paveikslus, kuriuos nutapė Sigita Ignatavičiūtė. Beje, Sigita deklamavo ir pačios sukurtas eiles. Staigmeną pateikė ir Gintautas, jo eilėraštis taip pat nustebino klausytojus.

Organizatoriai buvo patenkinti, kad žmonės domisi poezija, nori klausytis dainų, rūpinasi savo dvasiniu pasauliu, nes Lietuvių namuose neliko nė vienos laisvos kėdės. Kad ir buvo įdėta daug darbo, kruopščiai atrenkant eilėraščius, derinant programą, repetuojant, bet žmonių pakili nuotaika atpirko visą triūsą. Jie taip pat dėkojo Virginijui ir Aurelijai Dambrauskams, kurių dovanota juoda duona, lietuviškas kumpis, šakočiai ir kitos vaišės sukūrė ne tik poezijos, dainų, bet ir bendros lietuviškos vakarienės jaukų vakarą.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Linos Mikšytės, Zenono Mačiulaičio, Ingridos Norkutės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top