Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Kelionės»Portugalija: futbolas, tikėjimas, džiaugsmas, laisvė ir vynas
Kelionės

Portugalija: futbolas, tikėjimas, džiaugsmas, laisvė ir vynas

ATNAUJINTA:6 spalio, 2022Komentarų: 04 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Susipažinkime su Portugalija: egzotiška augalija, kalvos ir kalnai, įspūdingi senovinio stiliaus pastatai, tvarkingos gatvelės, akmenimis grįstas grindinys, žydras vandenynas, jaukios kavinukės ir parkai. Gyventojai – draugiški, besišypsantys ir neskaičiuojantys laiko. Keliautojus ši šalis vilioja savo šiluma, saule ir gerais orais. Skaitytoja Ieva sako, kad ne tik Prancūzijos miestas Paryžius, bet ir Portugalijos miestas Portas dvelkia romantika. Portugalija turi daug veidų: ji tokia spalvinga, daugialypė ir įvairiapusiška…

Gražiausių įspūdžių kupinas pusmetis Portugalijoje

„Apie šią šalį galiu kalbėti tvirtai įsitikinusi kiekvienu savo žodžiu, nes nebuvau tik turistė. Portugalijoje praleidau pusę metų: studijavau, susiradau draugų ir įsitvirtinau bendruomenėje. Įvairi veikla leido ne pažinti šalį paviršutiniškai ar išoriškai, o pajausti jos visumą: kultūrą, žmones, vertybes, gyvenimo būdą. Portugalijoje – gražiausi mano gyvenime matyti vaizdai, čia patyriau maloniausių įspūdžių“, – atviravo Ieva.

Lietuvoje – krepšinis, Portugalijoje – futbolas

„Mane nustebino ir sužavėjo neperdėtas, bet labai stiprus Dievo tikėjimas“, – sako mergina. Net ir mažiausiame miestelyje po atviru dangumi galima rasti koplytėlę. Žmonės eidami gatve prie jos sustoja bent sekundei ir susikaupia.

Kalbant apie religiją, neįmanoma nepaminėti futbolo. Lietuvoje krepšinis yra antroji religija, bet tai yra tik maža dalelytė to, ką portugalams reiškia futbolas. „Tai – neatsiejama jų gyvenimo dalis“, – pasakoja Ieva. Į futbolo varžybas susirenka pilni stadionai sirgalių, o per televiziją rodomos varžybos transliuojamos visuose miesto baruose ir kavinėse. Svarbių mačų metu miestų gatvės visiškai ištuštėja.

Malonūs, draugiški ir neskubantys šalies gyventojai

Portugalai visada pasisveikina ir palinki geros dienos. Jei paprašysite pagalbos, jie net ir nemokėdami turistų kalbos (anglų kalba nėra stiprioji portugalų sritis) ras būdą, kaip pagelbėti. „Kai Porto mieste ieškojome kelio į autobusų stotį, įlipome į stotelėje sustojusį autobusą ir paprašėme vairuotoją pagalbos. Šis suprato, ko ieškome, bet nemokėjo paaiškinti, tad išlipo iš autobuso, paliko jį su keleiviais stotelėje ir nuvedė mus į stotį“, – savo įspūdžiais dalijasi skaitytoja. Portugalai situaciją sprendžia geranoriškai, neskubėdami, išraiškinga gestų kalba ir su humoru.

Laikas liejasi upeliais…

Kaip ir būdinga pietiečiams, portugalai neskuba gyventi. Vėlavimas yra jų kraujyje, ir vėluoti bent 30 minučių yra priimtina, kartais netgi būtina. „Į vieną susitikimą mano draugė portugalė vėlavo daugiau nei valandą, o atėjusi dar paklausė, kodėl aš tokia ankstyva“, – pasakoja Ieva. Pasak merginos, dėl vėlavimo į paskaitas nepyksta netgi dėstytojai. „Vienas iš jų mums aiškino, kad vėlavimas jiems yra įaugęs į kraują, tai – tarsi kultūros dalis“, – prisimena mergina. Lietuviai vėlavimą vertina neigiamai, laiko nemandagumo išraiška, tačiau, pabuvus Portugalijoje ir įsijautus į tokią aplinką, apima visai kitoks jausmas.

Pagrindinis Portugalijos privalumas – laisvės pojūtis. Šioje šalyje kiekvienas yra savo laiko šeimininkas, tad nieko keista, jog nereikia niekur skubėti, viskas įvyks tada, kada turi įvykti. Laikas neskaičiuojamas ir neskubinamas.

Žymios vietos, kurias verta aplankyti Portugalijoje

Ieva pasakoja, kad didelį įspūdį paliko Fatima – piligriminis miestelis, kuris dar kitaip vadinamas Marijos žeme. Ten atsigauna siela ir apsivalo mintys. Fatimos šventovė yra didžiausia garbinimo vieta Portugalijoje.

Sintros mieste esantys Penos rūmai (Palacio Nacional da Pena) žavi įspūdinga architektūra. Šie dailūs rūmai pastatyti XIX amžiuje, nuspalvinti ryškiausiomis spalvomis ir romantiškai iškilę ant kalvos.

Batalijos gotikinis vienuolynas, esantis UNESCO paveldo sąraše, – išties didinga vieta ir gražiausias vėlyvosios gotikos architektūros pavyzdys šalyje.

San Bento geležinkelio stotis dekoruota glazūra su svarbiais Porto miesto istoriniais įvykiais. Architektūra ir dekoras primena ne stotį, o muziejų, tad šioje vietoje daugiau turistų nei keliaujančiųjų traukiniu.

Porto vyno darykla rūsiuose kviečia miesto svečius degustuoti tradicinių Porto vynų. Populiariausi vynai yra „Vinho Verde“, likerinis vynas madera, portveinas ir rožinis vynas. Savo vynais Portugalija garsėja nuo seno.

Beleno bokštas yra gynybinė tvirtovė ir vienas įspūdingų Lisabonos simbolių. Bokštas papuoštas Dievo Motinos skulptūra, ši nuo seno jūreivius išlydi į kelionę.

„Visus turistus kviesčiau apsilankyti Myra de Airės mieste, požeminėse uolose. Tokio vaizdo neatspindi jokios nuotraukos“, – sako Ieva.

Parengė Gintarė Vasiliūtė
Nuotraukos iš Ievos Visockytės asmeninio archyvo

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisKaramelizuoti svogūnai su mėta
Kitas straipsnis Lietuvos šaulių sąjungos atstovų pergalės Baltijos šalių kariškių žiemos sporto žaidynėse

Susiję straipsniai

Tikrasis Toskanos žavesys: lietuvės gidės patarimai keliautojams

8 balandžio, 2026

Startuoja 2026 m. vasaros kelionių sezonas: Turkija išsaugo populiariausios krypties titulą

30 kovo, 2026

Kaip ir kur keliausime po Lietuvą 2026-aisiais?

10 vasario, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.