Pradinis / Renginiai, pramogos / Prasidėjo Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

Prasidėjo Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

2015 m. liepos 6 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) prasidėjo kasmetis, dvyliktus metus organizuojamas tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Valstybės dieną surengtas šventinis atidarymo koncertas „Viena Tėvynė Lietuva“ prasidėjo iškilmingai – „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza buvo apdovanotas Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Scenoje skambančiose lietuvių kūrėjų kompozicijose susipynė tradicinis romantizmas ir modernumas. Tai suartino festivalio dalyvius – pasibaigus koncertui žiūrovai lydėjo atlikėjus nuo scenos, priglaudę juos po savo skėčiais, saugodami nuo lietaus.

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai skirtame koncerte nuskambėjo „Tautiška giesmė“, po jos sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos kultūros viceministras dr. Romas Jarockis. Viceministras apdovanojo „Aušros“ muziejaus direktorių Raimundą Balzą, neseniai paminėjusį jubiliejinę sukaktį, Kultūros ministerijos sidabro Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ ir perskaitė kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymą, kuriame nurodoma, kad apdovanojimas skiriamas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, bendruomeniškumo stiprinimą, asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką. Viceministras užsiminė, kad šis apdovanojimas dažniausiai skiriamas už viso gyvenimo darbus kultūros srityje.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pabrėžė, kad Šiaulių „Aušros“ muziejus yra vienas iš pagrindinių kultūros stulpų Šiauliuose, ir įteikė muziejaus direktoriui Raimundui Balzai padėkos raštą už svarbų Šiaulių miestui ir visai Lietuvai iniciatyvų įgyvendinimą, muziejinės veiklos puoselėjimą ir reikšmingą indėlį į Šiaulių miesto kultūrinį gyvenimą.

Seimo narys Arvydas Mockus atkreipė dėmesį, jog Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis yra dalis to, ką Šiaulių miestas moka sukurti ir kuria kiekvieną dieną, kad su darbščių žmonių pagalba miestas turi aiškią ir šviesią perspektyvą.

„Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza pasveikino žiūrovus ir pasidžiaugė, kad festivalis turi tęstinumą – vyksta jau 12-us metus. Padėkojęs susirinkusiesiems ir jį pagerbusiems valdžios atstovams R. Balza užsiminė, kad ateityje muziejaus laukia dar daug darbų, ir paskelbė XII Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį atidarytą.

Susirinkusieji kartu su atlikėjais leidosi į lietuviškos muzikos kelionę nuo praėjusio šimtmečio pradžios iki mūsų dienų. Scenoje pasirodė Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas Jonas Janulevičius), Valstybinis Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas Tomas Ambrozaitis), Rūta Lipinaitytė (smuikas), Laimis Vilkončius (vokalas, fortepijonas), Vytautas Giedraitis (klarnetas), dirigavo Robertas Šervenikas.

Kadangi 2015-ieji Lietuvoje paskelbti Mykolo Kleopo Oginskio (1765–1866) metais, festivalio atidaryme skambėjo Tomo Leiburo sukurta M. K. Oginskio polonezo „Romantiškasis polonezas“ aranžuotė klarnetui ir styginių orkestrui. Susirinkusieji klausėsi kompozitorių Algirdo Martinaičio, Jono Tamulionio, Zitos Bružaitės, Broniaus Kutavičiaus, Laimio Vilkončiaus, Antano Rekašiaus (1928–2003), Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875–1911) kūrinių.

Kiti festivalio renginiai vyks liepos 9, 16, 23 ir rugpjūčio 5, 13, 19, 26 dienomis.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus inf.
R. Parafinavičiaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top