Pradinis / Grožis ir mada / Praūžė XXII „Mados infekcija“: į mados pasaulį žengia nauja karta

Praūžė XXII „Mados infekcija“: į mados pasaulį žengia nauja karta

Dviejų dienų stilingiausias Vilniaus festivalis „Mados infekcija“ baigėsi su trenksmu. Kai pasaulis darosi per rimtas, norisi kvėpuoti laisviau ir į viską pažvelgti su lengva ironija. Į mados pasaulį „vogue“ ir „twerk“ ritmu žengia nauja karta! 

„Turime gerą uoslę ir visada vadovaujamės nuojauta. Lokacijos pakeitimas tapo ambicingu planu, jis pasiteisino šimtu procentų. Vilniaus miesto kultūrinis laukas neapsiriboja senamiesčiu, o Naujosios Vilnios industrinis palikimas ir „Dūmų fabriko“ erdvė savo nuotaika alsuoja Berlynu. Aišku, svarbiausia – festivalio programa. Tai, kad dalyvavo keturi užsienio svečiai, o trys iš jų atvyko į Lietuvą, – didžiulis komandos užsispyrimo ir kantrybės nuopelnas. Užkulisių neatskleisime, bet teko paspausti visus įmanomus mygtukus. Sunku prognozuoti kitų metų datą, bet parako mums netrūksta – riedam toliau!“ – apie savaitgalį pasibaigusią XXII „Mados infekciją“ pasakoja festivalio idėjinė vadė, dizainerė Sandra Straukaitė.

„Mados infekcijos“ ekspresas visada pirmas

„Mados infekcija“ įrodė – tai kultūrinis reiškinys ir išskirtinė patirtis. „Ieškome ne tik mados perliukų ir bendraminčių – visada dairomės plačiausiu kampu. Kartelę keliame vis aukščiau, nes kartotis nepatinka. Bet visi kiti laisvi rinktis: like, share, copy paste!“ – sako S. Straukaitė.

Du vakarus iš eilės žiūrovai į šou riedėjo specialiu „Mados infekcijos“ traukinio ekspresu iki pat „Dūmų fabriko“ durų. Bet ramybės ir čia nebuvo: trijuose vagonuose šėlo ekscentriškasis Alen Chicco, twerk šokėja Vanilla ir vogue šokėja Juju. Išlipus iš traukinio, įžangos nebereikėjo – publikos variklis buvo visiškai įkrautas.  

„Mados infekcija“ – atgaiva laisvės ir mados išsiilgusiems kūrėjams ir mados gerbėjams. Kartu įrodėme, kad kūrybingumas išlieka nepaisant visko ir sudėtingiausiu metu: net kasdienės kaukės gali tapti išskirtine garderobo dalimi“, – sako Irma Marcinkienė, „Aprangos“ grupės pardavimų ir rinkodaros direktorė.

Archyvinė medžiaga

XXII „Mados infekcijoje“ žiūrovai išvydo 12 kolekcijų. Savo kūrybą pristatė publikai gerai žinomi Vilniaus mados cecho vardai: Akvilė Jančauskaitė ir Max Play, Diana Paukštytė, Lina Gudanavičiūtė, Morta Nakaitė ir Sandra Straukaitė, kuri vienintelė nepraleido nė vieno festivalio podiumo. Drąsiai į sceną žengė nauji vardai: Vaida Voraitė, Lina Misėkaitė, Saimonas Tartenis. Iš kviestinių svečių pasirodė Dastish Fantastish iš Ukrainos, Tommazo iš Kipro, estė Kristel Kuslapuu, latvė Laima Jurča su Marta Veinberga.

Konkurso „Injekcija“ finalas

Praūžus „Mados infekcijos“ savaitgaliui ištikimiausi madų sekėjai sekmadienį rinkosi į jaunųjų talentų konkurso „Injekcija“ finalą. Per naktį kardinaliai pasikeitusi „Dūmų fabriko“ erdvės scenografija – kaip diena ir naktis – bylojo, kad jaunimas pramintais takais nevaikšto ir drąsiai skinasi savo kelią. Tiek daug laimingųjų dar niekada nebuvo: iš 14-os finalininkų komisija atrinko 6-is nugalėtojus, kurie peršoko į „Mados infekcijos“ lygą.

Į XXIII „Mados infekciją“ keliauja: „Jaunojo dizainerio prizą 2020“ už mados dizainą ir publikos simpatijas nuskynusi Liepa Aliukaitė, garsiausios madų kalvės – Polimodos universiteto Milane – studentai Valerie Armas ir Domenico Orefice, Agnese Eiduka iš Latvijos, estas Tauri Västrik ir charakteringu performansu šansą pelniusi Adelė Burokaitė.

Kaip sakė Sandra Straukaitė, gerai kraujotakai palaikyti reikia šviežių idėjų injekcijos. „L. Aliukaitė konkurse dalyvavo ir pernai. Tuomet komisija aršiai ginčijosi, ar verta, o šiemet Liepos parodymas buvo konceptualiai stiprus ir įtikinantis. O kaipgi „Mados infekcija“ be meno ir performansų – už kūrybinį polėkį šansą pelnė Adelė Burokaitė. Andrejaus Bartenevo kasmet į Vilnių neprisikviesi, todėl reikia auginti ir palaikyti savus išsišokėlius“, –  komisijos sprendimą komentuoja S. Straukaitė. 

Ir salėje, ir prie ekranų

Dėl visuotinių apribojimų į  konkurso finalą atvyko tik du dizaineriai iš užsienio, bet kitiems tai nesutrukdė šou stebėti realiu laiku – vyko tiesioginė renginio transliacija. Socialinė medija mirgėjo įrašais, kaip dizaineriai prilipę prie ekranų laukia komisijos verdikto. Plojimai ir sveikinimai skambėjo tiek salėje, tiek kitapus ekranų.

Finalininkus vertino specialiai suburta komisija: „Mados infekcijos“ idėjinė vadė, dizainerė Sandra Straukaitė, „Apranga Group“ pirkimų direktorė Ilona Šimkūnienė, fotografas Vaidas Jokubauskas, mados iliustratorė Goda Pele, dizainerės Akvilė Jančauskaitė ir Laima Jurča iš Latvijos.

„Šio konkurso svarba neginčijama, nes leidžia užčiuopti jaunosios kartos idėjų dažnį. Jie dar nesugadinti rinkos ir neturi baimių, todėl kuria organiškai ir su ugnele. Tokie grynuoliai padeda suvokti ir prognozuoti rytdienos tendencijų gaires. Paperka kolekcijų visuma: drabužius papildo autorinio dizaino avalynė, rankinės, pirštinės, juvelyriniai aksesuarai – mini kapsulės kolekcija atskleidžia stipriausius dizainerio kozirius, todėl išrinkti nugalėtojus nebuvo sunku“, – sako viena iš komisijos narių, „Apranga Group“ pirkimų direktorė Ilona Šimkūnienė.

Pirmųjų XXIII „Mados infekcijos“ dalyvių pavardės jau aiškios. Datą skelbti būtų drąsu, bet norai ir kryptis nesikeičia – pirmyn į ateitį! 

Nuotraukų autoriai: Tautvydas Stukas, Aistis Rokas Vyšniauskas, Gustas Scinskas

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top