Pradinis / Aktualijos / Prezidentė paskelbė „Knygų Kalėdų“ pradžią

Prezidentė paskelbė „Knygų Kalėdų“ pradžią

Antradienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Naujosios Vilnios bibliotekoje. Čia paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią ir susitiko su Vilniaus krašto bendruomene.

„Šalies bibliotekos sutelkia knygas mėgstančius žmones. Tai svarbi kultūros, žinių ir gyvo bendravimo erdvė. Įgyvendindamos skaitymo skatinimo iniciatyvas, jos moko branginti lietuvišką žodį. Todėl kviečiu visus prisijungti prie „Knygų Kalėdų“ ir pasirūpinti, kad bibliotekų skaitytojams netrūktų naujų knygų“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jau ketvirtą kartą rengiama akcija „Knygų Kalėdos“ kelionę po Lietuvą pradėjo Naujosios Vilnios bibliotekoje. Aktyviai dirbanti biblioteka padeda sutelkti vietos bendruomenę – lietuvius, rusus, lenkus. Čia įsikūręs Dienos centras vaikams iš socialinės rizikos šeimų. Bibliotekoje vyksta biblioterapijos užsiėmimai suaugusiesiems. 2012 m. Naujosios Vilnios biblioteka yra pelniusi Inovacijų bibliotekos vardą.

Naujosios Vilnios bibliotekai Prezidentė padovanojo Ričardo Gavelio, Vandos Juknaitės, Grigorijaus Kanovičiaus, Kęstučio Kasparavičiaus, Justino Marcinkevičiaus, Aido Marčėno, Alvydo Šlepiko ir kitų autorių knygų, skirtų vaikams ir suaugusiesiems.

„Knygų Kalėdos“ šiemet skatina domėtis lietuvių literatūra, Lietuvos istorija ir tradicijomis. Prisijungdamos prie akcijos, šalies bibliotekos surengs daugiau nei šimtą renginių visoje Lietuvoje.

Pirmieji lietuvių rašytojų kūrybos skaitymai įvyko Naujosios Vilnios bibliotekoje. Per juos Vilniaus krašto moksleiviai ir vietos gyventojai pristatė šio krašto autorių kūrybą, taip pat skaitė ištraukas iš Marcelijaus Martinaičio, V. Mykolaičio-Putino, Juozo Erlicko ir kitų autorių knygų.

Lapkričio 10–sausio 6 dienomis akcija vyks knygynuose „Vaga“, „Pegasas“, „Knygų namai“ ir „Humanitas“, taip pat prekybos tinklo „IKI“ parduotuvėse. Prie akcijos šiemet prisijungė ir portalai „Knygos.lt“, „Knyguklubas.lt“, „Knygukatalogas.lt“, „Manoknyga.lt“, „Niekorimto.lt“ bei „Patogupirkti.lt“. Akcijos metu bibliotekoms skirtos knygos bus parduodamos su 20 proc. nuolaida.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.
R. Dačkaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top