Pradinis / Aktualijos / Prezidentė siūlo Pilietybės įstatymo pataisas

Prezidentė siūlo Pilietybės įstatymo pataisas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva Seimui teikiamos Pilietybės įstatymo pataisos, kuriomis ypatingų nuopelnų mūsų šaliai turintiems Lietuvos piliečiams būtų įtvirtinta teisė turėti dvigubą pilietybę neatsisakant Lietuvos piliečio paso.

Pagal dabar galiojančius įstatymus, ypatingų nuopelnų mūsų valstybei turintys Lietuvos piliečiai, kurie įgijo ir kitos valstybės pilietybę, negali išsaugoti Lietuvos pilietybės. Tačiau užsienio valstybės piliečiai, kurie turi ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei ir yra integravęsi į Lietuvos visuomenę, gali išimties tvarka įgyti Lietuvos pilietybę neprarasdami turimos kitos valstybės pilietybės.

„Lietuvai yra garbė, kad mūsų šalį pasaulyje garsinantys žmonės yra Lietuvos piliečiai. Neteisinga, kad valstybei itin nusipelnę Lietuvos piliečiai iki šiol būdavo priversti atsisakyti savo gimtosios šalies paso“, – sako Prezidentė.

Todėl Prezidentė siūlo nustatyti, kad Lietuvos pilietis, turintis ypatingų nuopelnų mūsų valstybei ir įgijęs kitos valstybės pilietybę, galėtų išsaugoti ir Lietuvos pilietybę. Prezidentės inicijuotomis pataisomis taip pat numatoma galimybė ypatingai nusipelniusiems Lietuvos valstybei žmonėms, kurie turėjo Lietuvos pilietybę, bet vėliau jos neteko, susigrąžinti Lietuvos pilietybę, neatsisakant turimos kitos valstybės pilietybės.

Ypatingais nuopelnais Lietuvos valstybei laikoma Lietuvos piliečio veikla, kuria asmuo ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo, Lietuvos galios ir jos autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo.

Sprendimus dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo ir grąžinimo priimtų Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Konstitucijoje numatoma, kad dviguba pilietybė gali būti tik reta išimtis. Prezidentės inicijuotos įstatymo pataisos atitinka šią Konstitucijos nuostatą, nes jomis užtikrinama, kad dviguba pilietybė netaps masiniu reiškiniu. Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad, norint plačiai taikyti dvigubą pilietybę, Tauta referendumu turi priimti Konstitucijos pataisas.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top