Prostatos problemos, deja, aplanko labai daug vyresnio amžiaus vyrų. Nors galima išgirsti, kad pasiekus tam tikrą amžiaus ribą ši liga dažniausiai tampa gyvenimo palydovu, tai yra ji neišvengiama, tačiau tai nėra visiškai tiesa. Tam tikra prevencija padeda užtikrinti, kad prostatitas neužklups. Tik reikia gyventi laikantis medikų pateiktų rekomendacijų.

Išties prostatitas yra gana daug klausimų kelianti liga. Medikas atsako į dažniausiai kylančius pacientams. Tikimės, kad tai padės geriau suprasti šios ligos ypatumus.
Kiek laiko yra gydomas prostatitas?
Gydymo terminas labai priklauso nuo ligos tipo. Galimas ūminis ir lėtinis. Žinoma, kad kiekvienu atveju skiriasi ir gydymo trukmė. Ūminis dažniausiai išgydomas kur kas greičiau, tačiau tikėtina, kad jis bus kur kas skausmingesnis.
Kuo skiriasi ūmus ir lėtinis prostatitas?
Ūminis prostatitas dažniausiai ne tik yra kur kas skausmingesnis, bet ir gali labiau paveikti žmogaus fiziologiją. Vis dėlto lėtinis dažniausiai kankina gal ir ne taip stipriai, tačiau kasdien. Natūralu, kad jis labai blogina žmogaus gyvenimo kokybę.
Ar prostatitas gali atsinaujinti?
Deja, netinkamai gyvenant prostatitas tikrai gali atsinaujinti. Blogiausia, kad ūminis galiausiai gali virsti lėtiniu. Tuomet kova su juo dažniausiai ne tik būna kur kas sudėtingesnė, bet ir trunka ilgiau. Žinoma, irgi nugalima, tačiau tuomet reikia gydytis uoliau ir dažnai iš pagrindų keisti savo gyvenimo ritmą.
Ar jis kankina daugelį vyrų?
Pastebima, kad ši liga dažniausiai aktyviausiai kankina jau vyresnio amžiaus asmenis. Tačiau taip pat fiksuojama, kad ir jauni vyrai gali kentėti nuo labai įvairių prostatos problemų. Svarbiausia yra pajutus pačius pirmus požymius kuo greičiau kreiptis į mediką, nes laukiant liga rimtėja.
Kokie galimi prevencijos būdai?
Yra priemonių, kurios gali padėti išvengti šios ligos. Aptarsime prevenciją, kurios turėtų imtis kiekvienas vyras.
-
Gyventi sveikai.
-
Daugiau judėti.
-
Gerti mažiau kofeino.
-
Stiprinti imuninę sistemą.
-
Gyventi aktyvų lytinį gyvenimą.
-
Vengti LPL.
-
Būti tinkamo KMI. Ir t. t.
Ar prostatito problemos yra siejamos su didele lytinių partnerių kaita?
Tikrai taip. Kaip viena iš geriausių prevencinių priemonių yra minimas lytinis gyvenimas, kuris yra siejamas su viena partnere. Tokiu atveju mažesnė tikimybė, kad ši liga bus jūsų gyvenimo palydovas.
Rūpinkitės savimi. Sveikata yra pats svarbiausias mūsų turtas, tad reikia gyventi taip, kad būtų galima išvengti ir tų ligų, kurios dažnai pristatomos kaip neišvengiamos. Tokių nėra. Tik reikia mylėti save ir tai atsiliepia mūsų sveikatai.
Jeigu turite daugiau klausimų apie prostatitą ir jo gydymo metodus – kviečiame susisiekti su Innmed klinika.
Partnerio turinys