Pradinis / Aktualijos / „Purpurinis vakaras“ aidėjo netikėtais duetais

„Purpurinis vakaras“ aidėjo netikėtais duetais

Vladas Bagdonas ir Kristina Kazlauskaitė, Gediminas Storpirštis ir Raminta Naujanytė-Bjelle, Saulius Bareikis ir Evelina Sašenko, Andrius Kaniava ir Giedrė Kilčiauskienė, Andrius Kulikauskas ir Ilona Balsytė – penki duetai, dešimt užburiančių dainų, kurias publika vis prašė pakartoti. Ir paskutinis, tradicinis akcentas – Vytauto Kernagio daina „Purpurinis vakaras“, – taip šeštadienį baigėsi jubiliejinis 10-asis nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“.

Šiltas dušas, iš dangaus pasipylęs į Dainuvos slėnį, neišgąsdino dainuojamosios poezijos gerbėjų – apsiginklavę skėčiais, lietpalčiais bei šypsenomis šeštadienio pavakarę jie rinkosi į pušų amfiteatrą. Balos šokiams netrukdė, o lietus galiausiai atsitraukė.

Didžiajame festivalio pabaigos koncerte netrūko netikėtų pasimatymų, kuriuos nuspalvino Evelinos Sašenko šiluma, Vlado Bagdono nuoširdumas, Alinos Orlovos jausmingumas, grupės iš Airijos „Thundering down“ energija, Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ atvirumas, „Keistuolių“ teatro grupės „Edis Agregatas“ originalumas. Tačiau didžiausia vakaro staigmena tapo „Neįtikėtinų duetų“ koncertas, kuriame skambėjo retai girdimos dainos. Mėgstamiems, žinomiems, į duetus susibūrusiems atlikėjams talkino ritmo grupė bei styginių kvartetas.

Ir kiti šeštadienio pasimatymai sutraukė įvairaus amžiaus ir pomėgių žiūrovus. Su vaikais „Vaikų ir bardų vidudienyje“ bendravo bardas Romas Naidzinavičius ir smuikininkė Jovita Šiugždinytė, teatro mėgėjai nepraleido progos artimiau susipažinti su aktoriaus Vlado Bagdono asmenybe, mintimis bei kūryba, o kinomanai – pažiūrėti Giedrės Žickytės bei Maite Alberdi filmo „Aš čia tik svečias“.

„Pati sau šiandien pavydžiu“, – džiaugėsi festivalio pabaigos koncerto vedėja, aktorė Kristina Kazlauskaitė, kurios begalinį jaudulį prieš lipant į sceną, rodos, lietus irgi nuplovė.

Dešimtasis „Purpurinis vakaras“, dešimt festivalio renginių įvairiose miesto erdvėse, dešimt nuostabiausių dainų festivalio kulminacijai. Ir neabejotinai dešimties balų įvertinimas, atsispindėjęs kiaurai permirkusių, tačiau besišypsančių, dainuojančių ir šokančių žiūrovų akyse.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top