Pradinis / Šeima ir sveikata / Rekuperatoriaus filtrų keitimo svarba

Rekuperatoriaus filtrų keitimo svarba

Rekuperatorius yra moderni namų ventiliacijos sistema, kurią naudojant patalpų oras nuolat atnaujinamas ir filtruojamas. Rekuperatorius padeda išlaikyti gerą patalpų higieną. Norint užtikrinti maksimalią namų ar darbo aplinkos oro švarą, neužtenka tik įsirengti rekuperatorių, būtina nuolat juos prižiūrėti ir reguliariai keisti filtrus.

Nors rekuperatorių filtro keitimas nėra sudėtingas, labai svarbu žinoti, kurie filtrai tinkami jūsų rekuperatoriui, ir juos reguliariai keisti. Netinkamai parinktas filtras gali nekokybiškai valyti ore esančias daleles ir netgi pabloginti oro kokybę.

Apie rekuperatorių filtrų keitimo svarbą ir esminius su tuo susijusius dalykus informaciją pateikia didžiausia rekuperatoriaus filtrų parduotuvė internete filtrupasaulis.lt.

Kodėl svarbu reguliariai keisti rekuperatoriaus filtrus?

Rekuperatoriaus filtrai yra svarbūs, nes jie išvalo iš oro dulkes, pelėsius ir kitus alergenus, taip pat pašalina cheminius ir organinius kvapus. Be reguliaraus filtro keitimo filtro efektyvumas žymiai sumažėja, ir jis negali apsaugoti nuo taršos. Netinkama filtro priežiūra gali ne tik sukelti žalingų mikroorganizmų plitimą patalpose, bet ir padidinti elektros sąnaudas. Todėl labai svarbu reguliariai ir laiku keisti rekuperatoriaus filtrus.

Kada reikia keisti rekuperatorių filtrus?

Rekuperatorius yra prietaisas, kurio pagrindinis tikslas yra išvalyti orą, todėl reguliarus filtro keitimas yra svarbus. Bet kaip žinoti, kada reikia keisti rekuperatoriaus filtrus? Štai keletas požymių, kad laikas keisti filtrus:

  • Nemalonus kvapas. Jei pastebite nemalonų kvapą patalpose, tai gali reikšti, kad filtras yra perpildytas ir negali efektyviai filtruoti oro.

  • Neveikiantis reguliavimas. Jei jūsų rekuperatorius turi reguliavimo funkcijas, pavyzdžiui, greičio reguliavimą ar temperatūros valdymą, o jie neveikia, tai gali rodyti, kad reikia pakeisti filtrus.

  • Rekomenduojamas keitimo laikas. Visi gamintojai nurodo rekomenduojamą filtrų keitimo laiką, kuris priklauso nuo filtro tipo, oro srauto stiprumo ir oro kokybės. Laikykitės gamintojo nurodymų ir reguliariai keiskite filtrus.

  • Mažesnis oro srautas. Jeigu pastebite, kad oro srautas per rekuperatorių tampa mažesnis, nei įprasta, tai gali rodyti, kad filtrai yra užsikimšę ir jie turi būti keičiami.

Atkreipkite dėmesį į šiuos požymius ir, jei pastebite bet kurį iš jų, keiskite filtrus laiku, kad užtikrintumėte patalpų oro kokybę. Svarbu prisiminti, kad filtrų keitimo dažnis priklauso nuo filtro tipo, oro srauto stiprumo ir oro kokybės, todėl kiekvieno rekuperatoriaus filtro keitimo dažnumas gali būti individualus.

Kaip pakeisti rekuperatoriaus filtrus?

Keičiant rekuperatoriaus filtrus būtina laikytis elementarių saugumo taisyklių. Pirmiausia išjunkite elektrą, kad apsaugotumėte save nuo elektros keliamų grėsmių. Toliau turite išsiaiškinti, kaip išimti senus filtrus ir įdėti naujus. Tai galite padaryti patys arba kreiptis į specialistus.

Keli patarimai, kaip pakeisti rekuperatoriaus filtrus:

  • Atidarykite rekuperatoriaus priekinę dalį arba filtrų dėžę, atsižvelgiant į konkrečią įrenginio konstrukciją. Dauguma rekuperatorių turi dvi filtrų dėžes – įeinančiam ir išeinančiam orui.

  • Atsargiai pašalinkite senus filtrus.

  • Patikrinkite, ar naujas filtras yra tinkamo dydžio ir tipo. Rekomenduojama naudoti tokio pat tipo filtrą, kokio buvo naudotas anksčiau arba kitas tinkamas pagal rekuperatoriaus specifikacijas.

  • Įdėkite naujus filtrus į rekuperatorių. Būkite atsargūs ir užtikrinkite, kad filtras būtų įstatytas taisyklingai, laikantis visų gamintojo nurodymų ir filtrų dėžės simbolių.

  • Uždarykite filtrų dėžę ir įjunkite rekuperatorių.

  • Patikrinkite, ar nauji filtrai veikia tinkamai. Jei pastebite bet kokius netinkamo veikimo požymius, kreipkitės į specialistus.

Kaip pasirinkti naujus filtrus?

Pasirinkdami naujus rekuperatoriaus filtrus, būtinai atsižvelkite į filtro tipą ir jo efektyvumą. Naudokite filtrus, kurie yra pritaikyti jūsų patalpų poreikiams. Filtrai skirstomi pagal klases, kurios nurodo, kokios ir kokio dydžio dalelės gali būti pašalintos per filtrą. Kuo didesnis klasės skaičius, tuo efektyviau bus išvalomas oras.

Ieškodami turimam rekuperatoriui naujo filtro, konsultuokitės su specialistais arba vadovaukitės gamintojo instrukcijomis, kad pasirinktumėte tinkamą filtrą. Didelį filtrų visiems populiariausiems rekuperatorių modeliams asortimentą galima rasti internetinėje parduotuvėje filtrupasaulis.lt.

Svarbu suprasti, kad reguliarus filtrų keitimas yra būtinas, kad būtų užtikrinta maksimali oro švara ir sveikatai nekenksmingos sąlygos. Todėl, jei pasirinkote rekuperatorių, būkite pasiruošę reguliariai keisti filtrus, atsižvelgdami į oro taršą aplinkoje ir specialistų rekomendacijas.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top