Pradinis / Sportas / Rengiamasi Kaune vyksiančioms Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms

Rengiamasi Kaune vyksiančioms Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms

Kaune besilankantis Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos pirmininkas Laurynas Misevičius susitiko su savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Sigitu Šliažu ir Kūno kultūros ir sporto skyriaus atstovais.

Kauno miesto savivaldybės atstovai su L. Misevičiumi aptarė pasirengimo Kaune vyksiančioms 2017 metų Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms klausimus. Susitikimo dalyviai akcentavo, kad sportas yra sritis, geriausiai padedanti užsienio lietuvių bendruomenėms plėstis stiprinant lietuviškąsias šaknis ir papročius. „Pasaulio lietuvių sporto žaidynės yra svarbios kaip tapatumo ir lietuviškumo puoselėjimo forma, kuri suburia ir palaiko glaudų ryšį tarp pasaulio lietuvių bendruomenės. Džiaugiamės, kad po aštuoniasdešimt metų jos vėl sugrįš į Kauną“, – teigė S. Šliažas.

„Būdamas kaunietis džiaugiuosi, jog dešimtosios lietuvių sporto žaidynės vyks Kaune. Esu įsitikinęs, kad organizacinių problemų, kurių buvo ankstesnėse žaidynėse, pavyks išvengti ir viskas pavyks sklandžiai“, – pabrėžė L. Misevičius.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas S. Šliažas patvirtino, kad Kaunas turi daug patirties rengiant tarptautinius sporto renginius. S. Šliažo teigimu, tai bus geriausiai surengtos žaidynės.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės turi senas ir gilias tradicijas. Prieš aštuoniasdešimt metų jos pirmą kartą buvo organizuotos Kaune, tuo metu Lietuvos laikinojoje sostinėje. 1938 m. liepą Pirmojoje Lietuvos tautinėje olimpiadoje dalyvavo daugiau nei 10 tūkst. žmonių.

Kauno m. sav. inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top