Pradinis / Renginiai, pramogos / Renginio „Šimtmečio vaikas“ organizatorės: „Pilietiškumą reikia ugdyti nuo mažų dienų“

Renginio „Šimtmečio vaikas“ organizatorės: „Pilietiškumą reikia ugdyti nuo mažų dienų“

Nors jau prasidėjo kalendorinis pavasaris, kovo 20 dieną būrys vaikučių, gimusių sausį, ir jų mamų susirinko atšvęsti pirmųjų gimtadienių. Į renginį „Šimtmečio vaikas“ organizatorės dalyvius kvietė su mintimi, kad pilietiškumą reikia ugdyti nuo mažų dienų.

Pirmieji šimtmečio vaikai, mažyliai, gimę 2018-aisiais, savo gimtadienius tarp artimų žmonių paminėjo sausio mėnesį. Kaip tik tada „sausinukų“ mamoms Jolitai Daunorienei, Julijai Janušienei bei Ainai Bartosevičienei gimė mintis apie bendrą šventę. Norėdamos, kad tai būtų ne tik eilinis gimtadienis, mamos renginį siejo su Lietuva. Prie šios gražios iniciatyvos panoro prisidėti ne tik didieji rėmėjai, bet ir nuostabūs kūrybingi žmonės.

„Pats organizavimas vyko greitai. Pasiskirstėme darbus ir uoliai dirbom kasdien“, – sakė viena organizatorių A. Bartosevičienė. Mamos neslepia, kad buvo nelengva, nes laiko nebuvo daug – teko skirti visą laiką, kol mažyliai miegodavo. Joms labai padėjo antrosios pusės, kurios ne tik prižiūrėjo vaikučius, bet ir dalijosi patarimais. Didžiausia baimė, kad „Šimtmečio vaiko“ idėja nesudomins ir nepritrauks rėmėjų, su kiekviena diena mažėjo, nes norinčių prisidėti prie šventės sąrašas vis ilgėjo.

Šventės dieną net 37 mamos iš Vilniaus su savo mažyliais buvo pakviestos į žaidimų kambarį „Pramogų imperija“. Renginyje dalyvius šokti ragino zumbos šokių trenerė Rita Žogelė, vyko loterija, kurios metu buvo galima laimėti prie šventės prisidėjusių kūrėjų dovanas. Mažyliai, pasipuošę Lietuvos atributika, kuria pasirūpino Lipdukai.eu, galėjo žaisti erdviose patalpose, mamos turėjo progą paskanauti raudona, geltona, žalia spalvomis išmargintų vaišių.

„Renginys puikus, vaikai liko sužavėti, ypač visi akių atitraukti negalėjo nuo zumbos šokėjos“, – įspūdžiais dalijosi viena iš dalyvių. Šventės stalą padėjo ruošti ir pačios mamos dalyvės: keletas jų pasisiūlė iškepti skanumynų, jais pasidalijo su visais. Žaidimų kambaryje tvyrantis nedidelis chaosas nesudarė nepatogumų, mamos džiaugėsi, kad vaikai savarankiškai žaidžia tarpusavyje. „Dukrytė gausiame draugų būryje manęs visiškai nepasigedo ir linksminosi, kaip ir priklauso jubiliatei“, – pritarė „sausinukės“ mama.

Renginio pabaigoje šventės kaltininkai ne tik turėjo progą paskanauti įspūdingo torto, kurį pagamino „Džiaugsmo kepyklėlė“, bet ir džiaugėsi gausiomis rėmėjų dovanomis. Po renginio mamos tarpusavyje dalijosi geromis emocijomis, negailėjo pagyrų organizatorėms. „Įspūdžiai tik patys geriausi! Jausmas buvo pakilus, vyko tikras didžiulis gimtadienis, vaikai šėlo, pasipuošusios mamos draugiškai bendravo, – džiaugėsi dar viena mama. – Labai džiaugiuosi organizatorėmis, jos įdėjo tikrai daug darbo, investavo laiko, kuris yra labai ribotas auginant metukų vaiką.“

Ši graži mamų iniciatyva nebūtų buvusi įgyvendinta be daugybės rėmėjų. Mamos džiaugiasi, kad šventę puošė „Ana Mart gėlės ir dekoras“ bei „Akimirkos žavesys“, renginio akimirkas įamžino „Evelina Mackevičienė photography“, „Astos Petraitės fotografija“, Marius Kunigiškis. Prie nuostabaus vaišių stalo prisidėjo „Spalvotas zefyriukas“, „Pavalgom bistro“, „Džiaugsmo kepyklėlė“, „Skanūs norai“. Prie renginio taip pat prisidėjo „Mamyčių klubas“, „HIPP Lietuvoje“, Lipdukai.eu, „Biosodas“, „Mamos žurnalas“, žurnalas „Lietuvė“, „Knitinukas“, „Marmaluzi“, „Agnera“, „Laimės akmenėlis“, „Simonos kūrybos studija“ ir „Siuvinėjimas-siuvimas DM“, įteikę kiekvienam mažyliui vardines dovanas, „Sąmoningos mamos“, „MANO natūrali kosmetika“, „Brillante sauskelnės“, „BABE kosmetika“, „Enjoy the Born“, „Kitokia Karūna“, „Adeco“, „InJoy Handmade“, „Akvideco“, „Siuviniai vaikučiams“, „Pasuk galvą“, „Siuvimo magija“, „Kidsboutique“, „Moliūgėlio dirbtuvėlės“, Rankdarbiai.lt, „Skruzdės dovanos“, Rita Žogelė, „Studija po meilės sparnais“.

Dalyviai, paklausti apie dovanas, taip pat negailėjo gerų žodžių. Mamos džiaugėsi, kad dovanos ne tik praktiškos, bet ir įvairios. Didžiausią įspūdį paliko jų gausa ir naujovės: „Daugumą jų jau naudojau anksčiau, tad buvo smagu išmėginti naujoves arba nebandytus egzempliorius.“

Visoms trims organizatorėms darbas prie šio renginio buvo nauja patirtis. Teko patirti ne tik gerų įspūdžių, bet ir nesklandumų, tai davė neįkainojamos patirties. Mamos neketina tenkintis vienu renginiu ir ateityje planuoja surengti daugiau švenčių šimtmečio mažyliams. „Dirbti auginant mažus vaikučius buvo nelengva užduotis, bet visos su ja susitvarkėme. Renginys, mano nuomone, pranoko visus ne tik organizatorių, bet ir dalyvių lūkesčius. Ateityje norime suburti ne tik sausį gimusius, ne tik Vilniuje gyvenančius, taip pat neketiname apsiriboti tik pramogomis – norime prisidėti ir prie gerų darbų“, – sakė A. Bartosevičienė. Jai antrino ir kita organizatorė Julija Janušienė: „Be abejonės, tai buvo tik pirmasis mūsų renginys, ateityje sieksime suburti dar daugiau šimtmečio mažylių ir jų mamyčių bei tėvelių į dar ne vieną gražią šimtmečio šventę.“

Dabar trys veiklios mamos nori užbaigti likusius darbus po pirmosios šventės ir ragina visas šimtmečio mažylių mamas sekti naujienas bei laukti naujų renginių.

Astos Petraitės nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top