Pradinis / Renginiai, pramogos / Rasos Rožinskienės knygos pristatyme kauniečiai nusikėlė į Kubą

Rasos Rožinskienės knygos pristatyme kauniečiai nusikėlė į Kubą

Pasirinkus suplanuotą kelionę su gidais ar „viskas įskaičiuota“ pobūdžio atostogas keliauti labai paprasta, bet tokios kelionės mažai ko išmoko. Kai keliauji savarankiškai, be organizatorių ir gidų, tu mokaisi išgyventi, siekti, bandai išsikapstyti iš sudėtingų situacijų. Tokios kelionės užaugina tave siekti tikslų, dar stipriau ir drąsiau žengti per gyvenimą, mano Rasa Rožinskienė, kuri su šeima leidosi į itin sudėtingą kelionę. Jie buvo išsikėlę tikslą apkeliauti Kubą per mėnesį.

Nuostabios ir kūrybingos asmenybės Rasos Rožinskienės, dar vadinamos Raganėle Pipirina, knygos „Žalio turisto užrašai. Kuba: kelionė per save“ pristatyme Kaune dalyvavo būrys svečių. Juos autorė savo įspūdingu pasakojimu įtraukė į kelionę, užburdama Fidelio mėgstamiausiais cigarais ir  kubietiškais kvepalais „Mariposa“ (pirktais net už 13 dolerių – Kuboje tai labai dideli pinigai).

„Nesvarbu, kad manai, jog niekada nenukeliausi į Kubą. Juk keliauti galima net svajonėse, o šios labai dažnai išsipildo“, – sako Rasa.

R. Rožinskienės knyga „Žalio turisto užrašai. Kuba: kelionė per save“ – tai gyvas ir šmaikštus pasakojimas apie moterį, nukeliavusią į kitą pasaulio kraštą, kur tenka kovoti su kompleksais, įveikti trūkumus ir kone kasdien iš naujo „lipti“ per save.

Knyga pasakoja apie vienos paprastos šeimos atostogas. Čia rasite nemažai patarimų, tačiau tai tikrai nėra kelionių vadovas. Keturiasdešimtmetį perkopusi moteris pasakoja apie save – emocionalią, bijančią naujovių, iššūkių, kasdien susiduriančią akis į akį su savo kompleksais ir nerimu. Tai jos dienoraštis, kuriame rasite ir senatvės baimės, ir vidinės tuštumos, kurią sukelia nuolatinis galvojimas apie darbą. Kaip susiorientuoti visiškai nepažįstamame pasaulio krašte? Kaip įveikti kalbos barjerą, technologijų žinių stoką? Tačiau autorė nedaro didelės tragedijos, dažniausiai ji nusiteikusi pozityviai ir sugeba su smagiu humoru vertinti netgi sudėtingas, o kartais ir pavojingas situacijas.

Keliauti gali visi – netgi tokie žali turistai, kurie ryžtasi sunkesniems iššūkiams, nei yra pasiruošę. Štai tokia pagrindinė knygos „Žalio turisto užrašai“ mintis. O kad ją pagrįstų, autorė pateikia šiurpą keliančius ir kvatotis verčiančius savo nuotykių aprašymus.

Kuba yra didžiausia ir uždariausia Karibų jūros sala. Tai nuostabus spalvingas kraštas, kur kartais dvelkia sustojusiu laiku ir Fidelio Kastro bei Če Gevaros revoliucijų nuotaikomis, o kartais trykšte trykšta Lotynų Amerikos laisvės dvasia. Knygos autorė su šeima keliavo po šią šalį tiek amerikietiškais ševroletais, tiek nostalgiškomis volgomis, moskvičiais ir kitokiais išradingai perdirbtais taksi automobiliais. Knygoje rasite ir Kubos miestų architektūros ženklų, ir pasakojimų apie šiltus bei draugiškus žmones.

„Žalio turisto užrašai. Kuba: kelionė per save“ – pirmoji R. Rožinskienės knyga. Kelionių žurnalistikos konkurse „Kolumbas LT“ ši knyga pelnė apdovanojimą kaip „Metų kelionės istorija“.

„Esu žalių žaliausia klajoklė! Nepaisydama baimingo jaudulio širdyje, dievinu šią būseną! Dėl jos galiu pasijusti atradėja, galiu žengti pirmus žingsnelius į man dar nepažįstamas erdves. Kartą per metus pasiryžusi tapti Kristupe Kolumbe, nekantraudama laukiu naujų atradimų pasaulio bei savęs pažinimo kelyje“, – sako Rasa, kuri savo kelionių straipsnius publikuoja ir žurnale „Lietuvė“.

R. Rožinskienė – žurnalistė, rašytoja, menininkė. Ji yra baigusi Kauno VDU literatūrologijos magistro studijas, iš karto po jų dirbo daugybėje vaikams skirtų leidinių, įkūrė „Raganėlės Pipirinos“ estetinio lavinimo studiją, organizuoja šventes ir pasirodymus vaikams. Kuria rankų darbo rankines.

Nuotraukos Loretos Kondratės (iš renginio) ir Rasos Rožinskienės (iš Kubos)

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top