Pradinis / Renginiai, pramogos / Restorano etiketas: taisyklės, kurias reikia žinoti

Restorano etiketas: taisyklės, kurias reikia žinoti

Planuojate apsilankyti restorane, tačiau tai Jums yra pirmas kartas? Nereikia to baimintis. Tai tikrai nėra kokia nors labai ypatinga vieta. Dažnai restoranai Vilniuje, Kaune ne itin skiriasi nuo kavinių, tad reikia labai atsakingai rinktis vietą, kur bus valgoma.

Tiesa, restorane yra taikomas kiek kitoks etiketas nei kavinėje. Tai yra normalu. Mat restoranas dažniausiai laikomas prabangesne vieta.

Trumpai apie svarbiausias etiketo taisykles:

  • Į tam tikrus restoranus negalima eiti su vaikais, nes toli gražu ne visos maitinimo vietos sutinka juos priimti. Žinoma, tai gali atrodyti nemalonu tėveliams, tačiau reikia suprasti, kad yra tam tikrų pramogų vietų, kurios tinkamos tik suaugusiesiems.

  • Dažniausiai restorane reikalaujama laikytis ir tam tikro aprangos kodo. Nereikia tikėti mitu, kad čia moterys ateina apsirengusios tik vakarinėmis suknelėmis, vyrai – kostiumais. Tikrai ne. Tačiau oficialumas labai dažnai yra rekomenduotinas.

  • Dažniausiai restoranuose pateikiami keli skirtingi įrankiai, kurie reikalingi konkretiems patiekalams valgyti. Jeigu apie tai nusimanote mažai, dar prieš eidami vakarieniauti internete susipažinkite su šakučių arba šaukštų tipais ir kaip tinkamai elgtis restorane.

  • Dažniausiai tokioje vietoje galioja gana griežtos taisyklės, kurios apima kalbėjimąsi telefonu. Nors šiais laikais dažnas nepaleidžia mobiliųjų iš rankų, tačiau bent jau esant prabangioje vietoje siūloma vengti to. Tai negražu, ypač asmens, kuris yra su jumis, atžvilgiu.

  • Taip pat reikia nepamiršti, kad restoranų padavėjai dažniausiai tikisi gauti arbatpinigių. Žinoma, jų verta palikti bet kuriems savo srities specialistams, kurie jus aptarnavo taip, kaip Jums norisi. Tačiau restoranuose ypač. Taip parodote, kad žmogus tinkamai atlieka savo darbą.

  • Reikia laikytis ir stalo etiketo: negalima kalbėti labai garsiai, negalima trukdyti kitų žmonių malonaus buvimo restorane.

Žinojimas padeda žmogui kur kas geriau jaustis, tad ir jums siūlome daugiau domėtis elgsenos normomis. Galiausiai, atsakingai rinktis vietą, kurioje valgysite. Radus tobulą restoraną norėsis jame lankytis dar ir dar kartą.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top