Pradinis / Lietuviai svetur / Rogalando lietuvių bendrijos dešimtmečio šventė

Rogalando lietuvių bendrijos dešimtmečio šventė

Vasario 20 dieną Klepės mieste, Bore skole mokyklos salėje, vyko Rogalando lietuvių bendrijos jubiliejinė dešimtmečio bei Vasario 16-osios šventė.

Pagrindinis šventės akcentas buvo spektaklis „Legenda apie stebuklingą meilę“. Spektaklio kurti iš Lietuvos atvyko „Teatras Arti“ aktoriai ir režisieriai Dainius Vengelis ir Jurgita Gailiūtė, garso operatorius Gintaras Sieniukevičius bei videografė Stefanija Kilmanaitė. Vaidinime dalyvavo Rogalando bendrijos lietuvių tautinių šokių kolektyvas „Jorė“, vadovaujamas Inetos Trepekūnės, Rogalando lietuvių mišrus choras „Baltija“, vadovaujamas Kristinos Janušauskės, Rogalando lietuvių bendrijos ansamblis „Šeimyna“, vadovaujamas Gintauto Skiudulo, bei kiti Rogalando apskrityje gyvenantys lietuviai. 

Iš vakaro visą dieną vyko repeticija. Rogalando meno kolektyvai buvo iš anksto pasiruošę savo programas, o per repeticiją programos, vaidmenys buvo jungiami, ką sudėtinga pritaikyti – improvizuojama. Sujungti ir išmokti per vieną dieną buvo nelengva, reikėjo gerai įsigilinti ir išmokti. Matydami susikaupusius „aktorių“ veidus, režisieriai labai meistriškai atpalaiduodavo ir padrąsinamais žodžiais vėl motyvuodavo. 

Tai ne pirmas kartas, kai tos pačios komandos statomas panašus spektaklis. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga 2018 metais buvo pastatytas spektaklis „Eglė žalčių karalienė“. Kad neišalktų kaip pirmą kartą, šį kartą Viktorija ir Ugnius Jagminai visai „trupei“ pagamino kibinų. 

Po spektaklio buvo oficialioji Rogalando lietuvių bendrijos 10-mečio šventės dalis. Ši data buvo neatsitiktinai pasirinkta. Per 10 metų susikūrė tradicija Rogalando lietuvių šventes švęsti kartu su Lietuvos valstybinėmis šventėmis, todėl ir šios šventės data pasirinkta arčiausiai Vasario 16-osios. Visus susirinkusius sveikino ir gausia susirinkusia publika pasidžiaugė iš Oslo atvykęs Lietuvos ambasadorius Norvegijos Karalystėje Jonas Paslauskas. Jis atvyko ir dar su viena misija. Rogalando lietuvių bendrijos pirmininkui Sauliui Trepekūnui įteikė Užsienio reikalų ministerijos įsteigtą apdovanojimą – garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medalį.

Susirinkusius taip pat sveikino iš Vokietijos atvykusi Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, ji įteikė padėkos raštus kolektyvams bei veiklų komitetams. 

Sveikinimo žodį tarė iš Bergeno atvykusi Norvegijos lietuvių bendruomenių tarybos pirmininkė Violeta Dobrovolskienė bei Lietuvos Respublikos Stavangerio garbės konsulas Toras Almas (Tor Alm).

Vaidinimas „Legenda apie stebuklingą meilę“ (epinis pasakojimas apie baltų gyvenimą, krivių krivaitį, vaidilutes, kaimo žmones su juos supančiomis geromis ir blogomis gamtos išdaigomis) – tai dalis ilgai laukto projekto.

Renginys pagaliau įvyko panaikinus pandemijos apribojimus. Buvo sudarytas projekto komitetas, jam vadovavo Ineta Trepekūnė. Pasiskirstyta darbais. Tačiau pandemija vis sutrukdydavo jį įgyvendinti, kildavo naujų nenumatytų rūpesčių, net galvota, kad išvis neįvyks. Dar gruodžio mėnesį Vyriausybė buvo priėmusi nutarimus, draudžiančius rinktis,  ir nebuvo galima repetuoti, net paskutinėmis dienomis dėl koronaviruso kai kurie parengtų programų dalyviai atkrisdavo ir reikėdavo rasti išeitį. Bet, pasak projekto vadovės, renginys pranoko visus lūkesčius. 

Zenonas Mačiulaitis
Fotografavo „Juodas Povas“
Renginį filmavo Gintautas Skiudulas

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top