Pradinis / Lietuviai svetur / Rogalando lietuvių bendrijos mugėje-koncerte – turininga kultūrinė programa ir paramos rinkimas Ukrainai

Rogalando lietuvių bendrijos mugėje-koncerte – turininga kultūrinė programa ir paramos rinkimas Ukrainai

Gegužės 21 dieną Sandneso priemiesčio Austroto užimtumo centre (Austrått bydelshus) vyko Rogalando lietuvių bendrijos mugė-koncertas, kurį organizavo Rolandas ir Jūratė Lenkimai. Atvyko svečių iš Oslo, Kristiansando, Haugesundo, net iš Jungtinės Karalystės. Organizatoriai pasikvietė ir ukrainiečių, jie koncertavo, prekiavo, o surinktus pinigus siuntė su okupantais besikaunančiai Ukrainos kariuomenei.

Renginį pradėjo Norvegijos lietuvių bendruomenių tarybos ir Rogalando lietuvių bendrijos pirmininkas Saulius Trepekūnas. Susirinkusiuosius sveikino ir Lietuvai bei lietuviams dėkojo Rogalando ukrainiečių bendruomenės valdybos narys Petro Sokach.

Renginį vedė Raimondas Ruseckas. Saksofonu grojo ukrainiečių atlikėjas Igor Rudyi, dainavo Marina Chebotar. Patriotines dainas akompanuojant fleitai atliko ukrainiečių moterų ansamblis. Vyšyvankomis pasipuošusios atlikėjos privertė nubraukti ne vieną ašarą. Smuiku grojo Olena Larsen. Lietuviškas dainas dainavo duetas – Sigita ir Asta, Rogalando lietuvių bendrijos ansamblis „Šeimyna“, vadovaujamas Gintauto Skiudulo, Rogalando lietuvių bendrijos mišrus choras „Baltija“, vadovaujamas Kristinos Janušauskės. Lietuvių liaudies šokius šoko ir žiūrovus šokdino Rogalando lietuvių bendrijos lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Jorė“, vadovaujamas Inetos Trepekūnės. Kol tėveliai prekes rinkosi, vaikais rūpinosi Vaida Petrauskienė.

Mugėje buvo galima įsigyti kosmetikos, kvepalų, gintarinių papuošalų, aksesuarų, dekoratyvinių žvakių, lietuviškos duonos, riestainių, šakočių, pyragų, rūkytos dešros, medaus ir daug kitokio gėrio. O kas praalko, galėjo sočiai pavalgyti šaltibarščių, cepelinų, bulvių plokštainio, troškintų kopūstų su dešrelėmis ir kitokių lietuviškų patiekalų.

Rogalando lietuvių bendrija jau nuo brutalios Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios padeda ukrainiečiams. Karo pradžioje padėjo rūšiuoti ir pakuoti humanitarinės pagalbos priemones. Apie 40 lietuvių tvarkė ir ruošė būstą atvyksiantiems pabėgėliams iš Ukrainos. Rinko pinigus, pirko šalmus, neperšaunamas liemenes ir siuntė į Ukrainą. Ukrainiečiams pabėgėliams surengė lietuviškas Velykas. Pagamino metro aukščio šakotį su Ukrainos vėliava ir padovanojo ukrainiečiams. Lietuviai ir kitaip prisideda palaikydami karą patiriančius žmones. Kaip minėjo organizatoriai, juos labai sujaudino vietinių ukrainiečių nuoširdi padėka mūsų valstybei ir kiekvienam jos piliečiui lietuviui.

Zenonas Mačiulaitis     

Nuotraukų autorius Juodas Povas

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top