Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Lietuviai svetur»RUSIJA. Nuaidėjo vaikų lietuviškų dainų festivalis
Lietuviai svetur

RUSIJA. Nuaidėjo vaikų lietuviškų dainų festivalis

Komentarų: 01 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Sovetske (buv. Tilžė) vyko tradicinis XII vaikų lietuviškų dainų festivalis ,,Skambėk, skambėk lietuviška dainele“. Jame dalyvavo per 300 Kaliningrado srities švietimo įstaigose lietuvių kalbą ir etnokultūrą besimokančių moksleivių. Festivalio svečiai iš Lietuvos – Vilniaus gimnazijos ,,Lietuvių namai“ moksleivių kamerinis choras.

Festivalio dalyviai varžėsi trijose grupėse: ansamblių, etnografinių kolektyvų ir solistų. Pirmajai grupei atstovavo 15 ansamblių, antrajai – 5 etnografiniai kolektyvai, o trečiajai – 9 solistai.

Lietuvos Respublikos generalinio konsulato specialųjį prizą už profesionalumą, artistiškumą, sceninį įvaizdį ir publikos simpatijas pelnė solistas iš Sovetsko licėjaus Nr. 10  Antanas Paukštys. Lietuvos konsulatas Sovetske specialųjį prizą skyrė Krasnoznamensko (buv. Lazdynų) moksleivių folkloro ansambliui ,,Malūnėlis“ (vadovė Alma Janvariova).

Renginyje Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento, Lietuvos generalinio konsulato Kaliningrade ir Lietuvos konsulato Sovetske atstovai susitiko su Kaliningrado srities švietimo įstaigose dirbančiais lietuvių kalbos ir etnokultūros mokytojais, kartu aptarė mokymo rezultatus ir jais pasidžiaugė.

Festivalį organizavo Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacija (vadovas Aleksas Bartnykas) ir Lietuvių nacionalinė tautinė autonomija (vadovas Alvydas Muliuolis). Festivalio meno vadovas – Algirdas Karmilavičius. Finansiškai festivalį parėmė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Lietuvių kalbos ir etnokultūros Kaliningrado srities 23 švietimo įstaigose mokosi apie 800 moksleivių.

Parengė Romanas Senapėdis

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisJustė Zinkevičiūtė: „Linkiu būti ryžtingiems ir kūrybingiems režisuojant savo gyvenimus“
Kitas straipsnis Akcija „Ant gerumo sparnų“ šiemet buvo rekordinė

Susiję straipsniai

20 metų gerumo keliu

5 gruodžio, 2025

Čikagos lietuvių bėgimo klubas: kojos – bėgimui, širdis – džiaugtis gyvenimu

13 lapkričio, 2025

Telšiai ir Lietuvos medalio menas – pasaulinėje erdvėje

7 lapkričio, 2025
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2025 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.