Pradinis / Interjeras / Salono „Mano sofa“ savininkė: „Turime misiją populiarinti lietuvių kūrėjų darbus“

Salono „Mano sofa“ savininkė: „Turime misiją populiarinti lietuvių kūrėjų darbus“

Ar kada esate lankę (o gal net ir rengę) parodą baldų salone? Pasirodo, tai yra puiki erdvė menininkų darbams pristatyti. Kaune įsikūrusiame salone „Mano sofa“ rugsėjo 6 – spalio 22 d. veikia Eurikos Urbonavičiūtės originalių paveikslų ir reprodukcijų paroda.

„Savo verslą kūrėme su mintimi, kad ne vien užsiimsime sofų ir kitų interjero objektų pardavimu, bet ir turėsime didesnę misiją – populiarinti lietuvių kūrėjų darbus. Pirmiausia tai darome rengdami paveikslų parodas. Kadangi mūsų salono „Mano sofa“ erdvė yra labai tinkama tapytojų darbams eksponuoti, tad iš karto ir pradėjome ieškoti autorių, kurių darbai tiktų šiai erdvei, o kūrėjams tiktų mūsų erdvė“, – pasakoja salono „Mano sofa“ savininkė Kristina Birgelė.

E. Urbonavičiūtės darbų paroda yra jau trečioji, kuri eksponuojama Drobės fabrike atidarytame lofte. Menininkės kūriniuose dominuoja moterų tematika – deivės, mistinės moterys, simbolika iš lietuvių ir egiptiečių kultūrų, kartais šie simboliai susipina ir kultūros susilieja, nes daugelis tautų perteikia gamtos stichijų elementus. Eurikos menas įtraukia, jos darbai sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, kūrėjos darbus į interjerą įkomponuoja ir dizaineriai.

„Savo kūriniuose fiksuoju įspūdžius, kurių suteikia gamta, aplinka, įvykiai. Paveikslo personažus apgaubiu gamtoje matytais šviesos ir šešėlių žaismo, faktūrų, gamtos elementų koloritais ir formomis, suteikiu jiems mistikos ir simbolizmo. Portretuose perteikiu personažo vidines emocijas, peizažuose nematomus koloritus“, – sako E. Urbonavičiūtė.

Salone „Mano sofa“ pristatomi ir kitų sričių kūrėjų darbai: šviestuvus bei laikrodžius su lietuvių tautiniais motyvais, gamtos simboliais gamina vilniečių pora Rūta ir Linas Ambrasūnai. Jų prekių ženklas „Etnodesign“ jau yra atpažįstamas Vilniuje, o salono įkūrėjai siekia, kad ir kauniečiai atrastų šiuos ypatingus, tikrą tautos arba jūsų šeimos istoriją simbolizuojančius dirbinius. Ar žinojote, kad galite savo močiutės nertą ar austą staltiesę duoti šiems kūrėjams, o jie pritaikys lazeriu ant medžio išpjaunamam šviestuvui jūsų šeimos raštą?

Salone taip pat galima rasti lietuviško prekių ženklo „IDDO“ staliukų bei lentynų. Jų gaminamų namų interjero elementų dizainas yra kuriamas žinomų lietuvių baldų dizainerių, o gaminiams naudojamos tik itin aukštos kokybės natūralios medžiagos – ąžuolas, betonas, metalas.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top